Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for GLJ is: 15-10
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
18-08.5Hailey CoeyBillings West (AA)12 Billings West-Senior Dual
18-06.25Logan TodorovichHelena (AA)10 State AA
18-03.25Brooke StaynerMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
18-00.5Perry PaffhausenMissoula Hellgate (AA)12 Archie Roe Invite
17-11.75Emily MaughanSeeley-Swan (C)11 Western C Divisional
17-10.5Erin WildeWhitefish (A)12 Western A Divisional
17-10.25Ainsley ShipmanBeaverhead County/Dillon (A)12 State A
17-09.25Madilyn TodorovichHelena (AA)State AA
17-06.75Rileigh McGreeButte Central (A)12 State A
17-04.75Sydney PetersenBeaverhead County/Dillon (A)10 Dillon Invite
17-04.75Kaitlin GrossmanBillings West (AA)12 Gary Benson Border War (WY)
17-03.25Emily CooleySweet Grass County/Big Timber (B)12 Southern B Divisional
17-03Teagan EricksonSaco (C)10 Norm Girard North/East Top 10
17-03Hadassah WilsonDarby (C)12 Seeley-Swan Invite
17-02.5Maliyah HicksGreat Falls (AA)12 Great Falls Crosstown Dual
17-02Draya WackerMelstone (C)12 State C
17-01.5Ava KellenbergMissoula Sentinel (AA)10 Big Sky-Sentinel-Helena Tri
17-01.5Akilah KubiFlathead (AA)11 Glacier-Flathead Dual
17-01Jasmyn MurphyThree Forks (B)12 State B
17-01Rylee ArmstrongFergus/Lewistown (A)11 Eastern A Divisional
17-00.5Nigeria Long-WestmorelandBillings Senior (AA)12 Billings City Meet
17-00.25Emma McCarthyGreat Falls CMR (AA)12 State AA
16-11.25Reghan SkogenHelena (AA)10  Helena Crosstown Dual
16-11Taylee ChirrickBillings West (AA)10 State AA
16-10.5Makenzie SheilsColumbus (B)11 4B Districts
16-10Whitney SchlenderGallatin (Bozeman) (AA)12 Eastern AA Divisional
16-10Alizae HowardRoy-Winifred (C)Brent Hitchcock Memorial Meet
16-09.5Bethany SorensenGlacier (AA)12 Archie Roe Invite
16-09Kiera SullivanGlacier (AA)10 Glacier-Capital Dual
16-09Tatum HullChester-Joplin-Inverness (C)12 Brent Hitchcock Memorial Meet
16-08.5Annaleis SloanCuster County/Miles City (A)Glendive Elk's Invite
16-08Alix MundMissoula Hellgate (AA)10 Western AA Divisional
16-07.5Samantha PeilaCuster County/Miles City (A)Glendive Quad
16-07.5Grace EknessShepherd (B)11 Al Walker Memorial Meet
16-07.25Inga TurnerBigfork (B)11 Archie Roe Invite
16-07.25Emily McElmurryMissoula Sentinel (AA)10 State AA
16-07.25Zeason SchafferPowder River County/Broadus (C)10 State C
16-07Tayler CossinsBozeman (AA)10 Billings West-Bozeman Dual
16-06.75Mia StephanFlathead (AA)10 Archie Roe Invite
16-06.5Emma PouwersBigfork (B)11 Archie Roe Invite
16-06Gabbie HasskampMissoula Big Sky (AA)12 Greg Rice City Meet
16-05.75Brooke ReuterSavage (C)10 Norm Girard North/East Top 10
16-05.75Kyesha FarmerGreat Falls (AA)10 Skor DeKam Invite
16-05.5Hannah SchonhoffBozeman (AA)12 Skor DeKam Invite
16-05Montannah PiarGranite/Philipsburg (C)KLH Memorial Invite
16-04.5Emma McCauleyJefferson/Boulder (B)11 State B
16-04.5Cadence FerreiraGallatin (Bozeman) (AA)10 Butte-Bozeman-Gallatin Tri
16-04.25Hannah SempfColumbia Falls (A)12 Columbia Falls-Whitefish Dual
16-04Madison ClauseBillings Skyview (AA)12 Billings City Meet
16-03.75Claire BucklinSunburst (C)10 Fort Benton Snow Buster Meet
16-03.5Meiyah SutherlandBox Elder (C)11 State C
16-03Lauryn FrideresBillings West (AA)12 Billings West-Bozeman Dual
16-02.5Layne KearnsHamilton (A)11 Hamilton Quad
16-02Malea EganColstrip (B) Southern B Divisional
16-02Ally SempfColumbia Falls (A)10 Western A Divisional
16-02Tasha DedmorePark City (C)12 Laurel Quad
16-02Grace GackleCircle (C)10 Glendive Elk's Invite
16-01.75Teah ConradsenSavage (C)11 2C Districts
16-01.5Mallory TommerupPlentywood (C)Glendive Elk's Invite
16-01.5Gracie BradleyColstrip (B)12 Hardin Invite
16-01.5Sophia DarrGardiner (C)11 Western C Divisional
16-01.5Kylie HendersonGreat Falls CMR (AA)11 Great Falls Crosstown Dual
16-01Taylor EvansConrad (B)10 Choteau Twilight Meet
16-01Reagan BrisendineGlacier (AA)10 Glacier-Capital Dual
16-01Sala PorterBillings Senior (AA)12 Billings City Meet
16-00.75Jadyn VanDykenManhattan Christian (C)11 12C Districts
16-00.75Addison OliverEnnis (C)10 Park City/Harlowton Invite
16-00.5Isabella GrutschMissoula Big Sky (AA) Greg Rice City Meet
16-00.5Teagan KennisButte (AA)12 Western AA Divisional
16-00.25Ida BokemeyerFergus/Lewistown (A) Eastern A Divisional
16-00.25Macee MurphyHuntley Project (B)12 Class B Kick Off Meet
16-00Hope GonsioroskiBaker (B)Glendive Elk's Invite
16-00Alyssa BoshartSweet Grass County/Big Timber (B)12 Laurel Meet #1
16-00Amber SantosBeaverhead County/Dillon (A)Western A Divisional
15-11.75Maddison AkinsHuntley Project (B)4B Districts
15-11Jenna DunhamFort Benton (C)12 Cascade Top 8
15-10.75Natalie FisherGlacier (AA)Western AA Divisional
15-10.75Lauren HeuiserHelena (AA)11  Helena Crosstown Dual
15-10.5Alexis GreenColumbia Falls (A)12 Western A Divisional
15-10.5Karys CampGlacier (AA)11 Archie Roe Invite
15-10.25Kendall WahlBillings Central (A)11 Eastern A Divisional
15-10Cambry ConradsenSavage (C)2C Districts