Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for GJAV is: 112-0
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
143-11Daeja FikeLaurel (A)10 Midland Roundtable Top 10
143-01Alysa KellerBillings West (AA)11 State AA
132-09Ella MoodryButte Central (A)10 State A
132-02Brianna LindayLaurel (A)11 State A
131-03Clara FoxBozeman (AA)11 State AA
131-01Ashley CarrollShepherd (B)11 State B
128-07Bailey GravesLaurel (A)12 State A
128-04Sorren ReeseSuperior (C)12 State C
128-00Jaycee EricksonSaco (C)12 Whitewater Invite
127-00Bentley BertolinoRoberts (C)11 Midland Roundtable Top 10
126-10Mya WinklerHamilton (A)10 Blue Devil Invitational
125-06Jessie StrunaDrummond (C)11 Western C Divisional
124-10Keke DavisMissoula Hellgate (AA)12 Flathead-Hellgate-Sentinel Tri
122-03Katelyn ChristensenHot Springs (C)12 Western C Divisional
121-10Sadie GroveChoteau (B)12 Choteau Acantha Invite
121-09Teagan EricksonSaco (C)10 Eastern C Divisional
121-05Taliana MillerFlathead (AA)11 Flathead-Hellgate-Sentinel Tri
119-10Paige WassonWhitewater (C)10 Norm Girard North/East Top 10
119-05Zoey AlbertBigfork (B)11 State B
118-11Jaeli JenkinsShields Valley (C)11 Western C Divisional
118-11Rachel MacyBillings Senior (AA)11 Gallatin-Senior Dual
118-09Emily BrownNoxon (C)11 State C
118-02Ava DierolfGallatin (Bozeman) (AA)Eastern AA Divisional
117-11Emily ShumakerBaker (B)12 3B Districts
117-04Josie HaslerHuntley Project (B)12 State B
117-01Kya WoodFlathead (AA)12 Great Falls Optimist Invite
116-11Brielle DavisThree Forks (B)11 Southern B Divisional
116-05Nova RosmanShepherd (B)12 State B
116-05MacKenzie LayngJefferson/Boulder (B)10 State B
116-02Carrie TaylorScobey (C)11 Whitewater/Saco Invite
116-01Katelyn MacDonaldWolf Point (B)11 Glendive Elk's Invite
115-10Abby FrankPark City (C)11 Park City/Harlowton Invite
115-03Chloe MesserlyHarlem (B)12 Northern B Divisional
115-00Tahnee LewisCorvallis (A)12 Western A Divisional
114-08Havyn VandenacreBroadwater/Townsend (B)10 KLH Memorial Invite
114-05Elly ThorpeMissoula Hellgate (AA)12 Great Falls Optimist Invite
114-03Bailey CasagrandeMissoula Sentinel (AA)10 Greg Rice City Meet
114-02Madison ChappiusBigfork (B)11 Western B Divisional
113-04Tyra OppermanBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
113-00Natalie EllisMissoula Big Sky (AA)11 Big Sky Quad
112-08Birkley LorashBillings West (AA)12 Great Falls Optimist Invite