Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for G100MH is: 16.8
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
14.00Ainsley ShipmanBeaverhead County/Dillon (A)12 Western A Divisional
14.47Logan TodorovichHelena (AA)10 State AA
14.51Brooke StaynerMissoula Sentinel (AA)12 State AA
14.82Hailey CoeyBillings West (AA)12 State AA
15.06Olivia LewisCorvallis (A)10 Western A Divisional
15.28Gracie BradleyColstrip (B)12 State B
15.30Emily McElmurryMissoula Sentinel (AA)10 State AA
15.41Maeve IngelfingerWhitefish (A)10 Western A Divisional
15.59Rylee HerbstrittCorvallis (A)11 Western A Divisional
15.62Sidney GulickGlacier (AA)12 State AA
15.70Havyn VandenacreBroadwater/Townsend (B)10 State B
15.73Annie KaulPlentywood (C)11 State C
15.76Rylee ArmstrongFergus/Lewistown (A)11 Midland Roundtable Top 10
15.78Rachel PlasterHelena (AA)12 State AA
15.79Piper JetteBillings Senior (AA)10 State AA
15.81Kathryn SheridanHelena Capital (AA)10 Capital-Big Sky-Helena Tri
15.89Inga TurnerBigfork (B)11 State B
15.98Isabelle BerryLoyola Sacred Heart (B)10 State B
15.99Emma KonenTwin Bridges (C)10 State C
15.99Tatum HullChester-Joplin-Inverness (C)12 State C
16.01Grace GackleCircle (C)10 State C
16.05Claire BucklinSunburst (C)10 State C
16.08Mikayla HallHelena Capital (AA)11 Capital-Big Sky-Helena Tri
16.11Macee MurphyHuntley Project (B)12 Class B Kick Off Meet
16.11Alivia RinehartFlathead (AA)State AA
16.16Justine LambMalta (B)12 State B
16.18Alexis DeVriesManhattan Christian (C)11 12C Districts
16.26Lily TankoBigfork (B)12 7B Districts
16.26Rileigh McGreeButte Central (A)12 Sapphire Twilight Invite
16.27Cienna SoensBillings Skyview (AA)10 Eastern AA Divisional
16.30Emma McCauleyJefferson/Boulder (B)11 State B
16.47MG Spotted BearBillings Skyview (AA)12 Eastern AA Divisional
16.52Kristina ShestakWhitefish (A)10 Western A Divisional
16.52Analise MigliaccioMissoula Big Sky (AA)12 Big Sky Quad
16.52Kara ReedSunburst (C)11 Northern C Divisional
16.55Whitney SchlenderGallatin (Bozeman) (AA)12 Gallatin-Senior Dual
16.61Brayli ReimerRed Lodge (B)11 State B
16.62Ayla JanzenTwin Bridges (C)10 12C Districts
16.63Jasmin WymanGreat Falls CMR (AA)12 State AA
16.66Zoey BortzFlathead (AA)Western AA Divisional
16.69Teigan TaylorFairview (C)12 State C
16.72Sydney PetersenBeaverhead County/Dillon (A)10 Western A Divisional
16.73Hailey EllsWhitefish (A)10 Whitefish ARM Invite
16.77Halle HaberBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
16.78Mady WillisScobey (C)Glendive Elk's Invite