Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for G200M is: 27.2
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
24.75Jaeden WolffBillings West (AA)12 State AA
25.07Odessa ZentzHelena (AA)12 State AA
25.21Ave RobertsBillings Skyview (AA)11 State AA
25.30Madilyn TodorovichHelena (AA)State AA
25.65Jadyn VanDykenManhattan Christian (C)11 State C
25.66Taylee ChirrickBillings West (AA)10 State AA
25.69Brooke ReuterSavage (C)10 State C
25.94Brooke StaynerMissoula Sentinel (AA)12 State AA
25.97Emilie CollinsWest Yellowstone (C)12 Western C Divisional
26.06Abigail MacDonaldGreat Falls (AA)Eastern AA Divisional
26.09Isabelle BerryLoyola Sacred Heart (B)10 State B
26.10Alyssa BoshartSweet Grass County/Big Timber (B)12 State B
26.20Hailey EllsWhitefish (A)10 State A
26.21Brooke ZetooneyWhitefish (A)10 Western A Divisional
26.22Ally SempfColumbia Falls (A)10 State A
26.28Jordan CassidyBelgrade (AA)12 State AA
26.38Ela BloyderBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
26.41Maya CarveyLincoln County/Eureka (B)12 State B
26.48Claire HutchisonStevensville (A)11 Western A Divisional
26.49Noah FincherGlacier (AA)10 State AA
26.55Kaydance ReiterHavre (A)State A
26.55Hailey BurgerHelena Capital (AA)10 Capital-Hellgate Dual
26.57Alyse AbyLaurel (A)11 State A
26.59Katelyn ChristensenHot Springs (C)12 State C
26.60Cora PesantiAnaconda (B)12 KLH Memorial Invite
26.62Isabella PingBillings West (AA)10 State AA
26.69Kelcey CoppingFlathead (AA)11 State AA
26.70Kathryn SheridanHelena Capital (AA)10 Capital-Hellgate Dual
26.71Kylie KonenBeaverhead County/Dillon (A)State A
26.71Hailey CoeyBillings West (AA)12 Gary Benson Border War (WY)
26.76Jenna DunhamFort Benton (C)12 Northern C Divisional
26.76Emily MaughanSeeley-Swan (C)11 Western C Divisional
26.77Tatum HullChester-Joplin-Inverness (C)12 State C
26.77Abby ThompsonBillings Senior (AA)10 Billings West-Senior Dual
26.81Sidney KirschBozeman (AA)10 Eastern AA Divisional
26.89Kaitlyn DanticLaurel (A)John Polich Invite
26.91Cori CoombeJoliet (B)Midland Roundtable Top 10
26.94Natalia AntonucciGallatin (Bozeman) (AA)10 Eastern AA Divisional
26.94Ashlyn LuttsBaker (B)12 State B
26.98Hadassah WilsonDarby (C)12 State C
26.99Farah WycheCorvallis (A)Nelson-Thomas ABC Meet
26.99Haven SagerShields Valley (C)12 Western C Divisional
27.00Hadlea FredMissoula Big Sky (AA)12 Big Sky-Flathead Dual
27.01Anneliese BessetteMissoula Hellgate (AA)Greg Rice City Meet
27.02Josie BrownSaco (C)10 State C
27.03Aley AllerSweet Grass County/Big Timber (B)10 5B Districts
27.04Lelynn WoolbrightAnaconda (B)12 6B Districts
27.05Olivia CollinsGallatin (Bozeman) (AA)11 Butte-Bozeman-Gallatin Tri
27.05Brooklyn LudemannMissoula Big Sky (AA)10 State AA
27.06Halle HaberBillings West (AA)10 Billings West-CMR Dual
27.07Nevaeh WetzelHelena (AA) Helena Crosstown Dual
27.12Jasmyn MurphyThree Forks (B)12 State B
27.12Lily WaddellLaurel (A)State A
27.12Gabbie HasskampMissoula Big Sky (AA)12 State AA
27.14Mariah FoxLaurel (A)11 State A
27.19Jazmine ToupsDawson County/Glendive (A)11 Eastern A Divisional
27.19Rileigh McGreeButte Central (A)12 Sentinel Quad