Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for B200M is: 23.2
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
21.88Thomas CarterHelena Capital (AA)11 State AA
21.91Ridger PalmaLoyola Sacred Heart (B)12 6B Districts
21.97Jakob WebingerLaurel (A)12 State A
22.00Treyton AndersonBeaverhead County/Dillon (A)12 Western A Divisional
22.04Evan MajorBelgrade (AA)12 State AA
22.06Taco DowlerBillings West (AA)12 Gary Benson Border War (WY)
22.15Nikolas UdstuenGallatin (Bozeman) (AA)12 State AA
22.34Owen HoagSeeley-Swan (C)11 13C Districts
22.41Kaeden SagerEast Helena (A)11 State A
22.44Michael SwanManhattan (B)12 Townsend Invite
22.49Jackson HensleyGlacier (AA)11 Russ Plicher Top 10
22.53Beau DanticLaurel (A)12 State A
22.58Tommy BossenbrookBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
22.60Tanner SchwendLaurel (A)10 State A
22.61Reed HarrisGreat Falls (AA)11 Helena-Great Falls-Jefferson Tri
22.64Luca DombrowskiLoyola Sacred Heart (B)11 6B Districts
22.64Jase ApplebeeBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
22.65Dylan BeaudinValley Christian (C)12 State C
22.67Tyson BauderHamilton (A)10 State A
22.71Jace DuvalColumbia Falls (A)11 State A
22.75Malaki SimpsonColumbia Falls (A)10 State A
22.77Cameron McAllisterLaurel (A)10 Eastern A Divisional
22.78Tanner MacyBillings Senior (AA)11 Billings City Meet
22.83Jared FeltenBillings Senior (AA)11 Eastern AA Divisional
22.84Dilen Barington-MillerBillings Senior (AA)12 Eastern AA Divisional
22.88Tristin ShanksGreat Falls CMR (AA)12 Eastern AA Divisional
22.88Karsen BeitzMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
22.89Carter WhiteFrenchtown (A)11 Western A Divisional
22.91Michael EmterJefferson/Boulder (B)11 Helena-Great Falls-Jefferson Tri
22.93Colton NoyesBroadwater/Townsend (B)12 State B
22.95Noah DahlkeGallatin (Bozeman) (AA)12 Eastern AA Divisional
22.98Garrett SchmillFrenchtown (A)12 Western A Divisional
22.99Coltre PetreHelena (AA)11 Helena-Great Falls-Jefferson Tri
22.99Bryce GrebeMelstone (C)11 State C
23.00Carson AndersonHelena (AA)11 Helena-Great Falls-Jefferson Tri
23.01Connor SullivanGlacier (AA)12 Western AA Divisional
23.08Clay OvenBillings Central (A)11 Billings Central Invite
23.11Tytus PalmaLoyola Sacred Heart (B)10 6B Districts
23.12Treyton GrahamBeaverhead County/Dillon (A)11 Western A Divisional
23.13Justin TimlickGlacier (AA)10 Glacier-Columbia Falls Dual
23.13Luke BeiergrohsleinBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
23.15Kade BoydBillings Central (A)11 Glendive Elk's Invite
23.15Gage HallockScobey (C)10 Gene Nelson Memorial Meet
23.15Dawson SweatBroadwater/Townsend (B)11 KLH Memorial Invite
23.16Kyle HarmonChester-Joplin-Inverness (C)12 State C
23.16Solomon MorganCorvallis (A)Nelson-Thomas ABC Meet
23.19Adam Ryland-DavisHelena (AA)11 Helena-Great Falls-Jefferson Tri
23.20Jake TurnerGlacier (AA)12 Sentinel-Glacier-Loyola Tri
23.21Ethan TriplettBelt (C)10 Northern C Divisional
23.23SocMateo SocorroFort Benton (C)11 Northern C Divisional
23.26Rhett PatnodeHobson-Moore-Judith Gap (C)12 State C