Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for G3200M is: 12:25
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
10:33.36Kensey MayMissoula Hellgate (AA)12 Arcadia Invitational (CA)
10:43.38Hayley BurnsBozeman (AA)12 Arcadia Invitational (CA)
10:50.68Lindsey PaulsonBelt (C)12 State C
10:54.20Kylie HartnettHelena (AA)12 Western AA Divisional
11:15.78Lilli Rumsey EashFlathead (AA)10 Western AA Divisional
11:29.66Renae ParkerJefferson/Boulder (B)11 Townsend Invite
11:30.86Luci McCormickBozeman (AA)11 Great Falls Optimist Invite
11:34.02Malia BradfordMissoula Sentinel (AA)11 State AA
11:35.28Ali KeithBillings West (AA)12 Great Falls Optimist Invite
11:37.15Mariah AragonHardin (A)10 Midland Roundtable Top 10
11:39.32Stella DiazMissoula Hellgate (AA)10 Archie Roe Invite
11:39.76Natalie WoodSweet Grass County/Big Timber (B)11 Southern B Divisional
11:43.19Iris McKeanGlasgow (B)12 Norm Girard North/East Top 10
11:43.44Claire RutherfordGallatin (Bozeman) (AA)State AA
11:43.85Annie KaulPlentywood (C)11 Eastern C Divisional
11:44.11Emma StolteBroadwater/Townsend (B)12 Russ Plicher Top 10
11:44.99Nomi FriedmanBozeman (AA)10 Midland Roundtable Top 10
11:45.04Isabel MunroMissoula Hellgate (AA)12 State AA
11:47.23Rose WiltseMissoula Hellgate (AA)10 Archie Roe Invite
11:50.19Penelope MacfarlaneGallatin (Bozeman) (AA)12 Great Falls Optimist Invite
11:52.82Mya GreenScobey (C)Norm Girard North/East Top 10
11:54.55Madelaine JellisonFlathead (AA)11 Western AA Divisional
11:55.31Natalie NicholasBozeman (AA)10 Eastern AA Divisional
11:56.97Siri EricksonColumbia Falls (A)11 Archie Roe Invite
11:57.33Hannah GieseBelgrade (AA)10 Midland Roundtable Top 10
11:58.15Annika KendrickMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
12:01.12Laurie DavidsonCorvallis (A)10 Ravalli County Invite
12:02.55Josie WilsonFlathead (AA)Western AA Divisional
12:04.79Amara AuchCorvallis (A)11 Nelson-Thomas ABC Meet
12:05.15Tanae BakerGlasgow (B)Northern B Divisional
12:07.26Jamison MolloyMissoula Hellgate (AA)Western AA Freshman Invite
12:07.89Kate GalindoBozeman (AA) Eastern AA Divisional
12:08.57Ryleigh KleinkeSidney (A)Glendive Elk's Invite
12:08.62Hannah LukasikBillings West (AA)12 Billings West-Senior Dual
12:10.44Ellyse MoccasinHardin (A)11 Eastern A Divisional
12:13.14Toree ManningBillings Skyview (AA) Eastern AA Divisional
12:13.20Sophia NedensHardin (A)11 Eastern A Divisional
12:14.95Jazmin GorderPoplar (B)12 Northern B Divisional
12:17.55Jayden WoodlandThree Forks (B)12 State B
12:17.76Emily SeeGlasgow (B)10 Norm Girard North/East Top 10
12:18.79Rylie SchoenfeldHelena (AA)12 Western AA Divisional
12:20.05Emma ComptonHelena Capital (AA) Western AA Divisional
12:22.99Audrey BaldwinMissoula Hellgate (AA) Archie Roe Invite
12:24.01Alivia ThunstromHelena (AA) Western AA Divisional
12:24.06Morgan GrubeWhitefish (A)10 Archie Roe Invite