Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for B3200M is: 10:15
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
9:19.39Sam EllsGlacier (AA)12 Western AA Divisional
9:27.07Weston BrownBozeman (AA)11 State AA
9:32.70Finneas ColescottMissoula Hellgate (AA)11 Russ Plicher Top 10
9:36.06Ryan HarringtonGreat Falls (AA)10 State AA
9:37.28Brinson WycheCorvallis (A)12 Russ Plicher Top 10
9:39.10Carson SteckelbergGallatin (Bozeman) (AA)11 State AA
9:41.58Tanner KlumphMissoula Sentinel (AA)12 State AA
9:45.49MacGwyer PalmerGreat Falls (AA)11 Great Falls Crosstown Dual
9:51.95Samuel NashBelgrade (AA)12 Midland Roundtable Top 10
9:54.05Connor NeilBozeman (AA)12 Midland Roundtable Top 10
9:54.12Gabe FeltonFlathead (AA)12 Western AA Divisional
9:54.28Jaxon StrausBillings West (AA)11 Billings West-Senior Dual
9:54.44Colter PurcellHamilton (A)12 Western A Divisional
9:55.49Mason MolerBillings West (AA)10 Billings West-Senior Dual
9:55.80Chase GreenMissoula Sentinel (AA)12 Big Sky-Sentinel-Helena Tri
9:57.45Oren ArthunManhattan Christian (C)10 Midland Roundtable Top 10
9:57.93Jackson TriepkeMissoula Hellgate (AA)12 Greg Rice City Meet
9:58.12Wilson DerryMissoula Hellgate (AA)10 Russ Plicher Top 10
9:58.46Deneb LintonWhitefish (A)10 Russ Plicher Top 10
9:58.51Jacob SriramanMissoula Sentinel (AA)12 Greg Rice City Meet
9:58.70Kenyon PopielBozeman (AA)11 Midland Roundtable Top 10
9:58.72Brody RomanoHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
10:00.03Brandon EminethRed Lodge (B)12 State B
10:02.19Henry SundHelena (AA)Western AA Divisional
10:02.29Peyton SummersWolf Point (B)10 State B
10:02.47Andrew RushSaint Ignatius (B)11 KLH Memorial Invite
10:02.63Jack DavidsonCorvallis (A)MCPS Invite
10:05.14Nathaniel GaleFlorence-Carlton (B)12 Western B Divisional
10:05.28Caleb TomacHavre (A)10 Eastern A Divisional
10:06.00Lane ColeHamilton (A)12 State A
10:06.22Jack JensenBigfork (B)10 Western B Divisional
10:06.36Harrison SilverioHamilton (A)12 Western A Divisional
10:06.39Gavin HagbergCorvallis (A)11 MCPS Invite
10:06.39William HyattThompson Falls (B)12 Archie Roe Invite
10:07.64Ian GentryBozeman (AA)10 Midland Roundtable Top 10
10:08.24Micah AbramsBillings West (AA)12 Eastern AA Divisional
10:10.59Jacob HensonWhitefish (A)12 Archie Roe Invite
10:11.73Conrad SchruthGreat Falls (AA)Great Falls Crosstown Dual
10:12.01Tyler InabnitMissoula Sentinel (AA)Greg Rice City Meet
10:12.51Wyatt MayBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
10:12.72Ethan BlountWolf Point (B)12 Glendive Elk's Invite
10:13.84Charlie SerafinPark/Livingston (A)11 Eastern A Divisional
10:14.72Quinn NewmanMissoula Sentinel (AA)10 Greg Rice City Meet
10:15.04Kyler HarrisFlorence-Carlton (B)6B Districts
10:17.24Tayjon JoeHardin (A)12 Eastern A Divisional
10:18.24James PlymaleColumbus (B)10 State B
10:25.05Lee KarpsteinBroadview-Lavina (C)12 State C
10:25.13Scott ParkeDrummond (C)10 Western B Divisional