Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for GDISC is: 107-6
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
140-00.5Kayla BotkinFrenchtown (A)12 Western A Divisional
131-06Torie JamiesonBillings Senior (AA)10 State AA
130-05Emma BrensdalPlentywood (C)11 Sidney Invite
129-04Alison JenkinsBillings Skyview (AA)12 Billings City Meet
128-11Alanna AuchCorvallis (A)10 Western A Divisional
127-11Cloe KalanickFort Benton (C)12 State C
125-01Sydney MattfeldtHelena (AA)12 State AA
124-09Bailey GravesLaurel (A)12 Midland Roundtable Top 10
124-07Jamie WhitedirtColstrip (B)12 3B Districts
122-06Hadlea FredMissoula Big Sky (AA)12 Western AA Divisional
122-03Jenavieve LynchBozeman (AA)12 State AA
122-01Kaiya GravesLaurel (A)11 Laurel Invite
121-05Madison LewisCorvallis (A)12 Western A Divisional
120-04Katelyn ChristensenHot Springs (C)12 Western C Divisional
119-01Avari BattMissoula Big Sky (AA)12 Greg Rice City Meet
118-07Audrey BakerGreat Falls Central (B)10 State C
117-10Kai TaylorJefferson/Boulder (B)12 State B
116-01Tesse KampsGallatin (Bozeman) (AA)10 State AA
116-00Mya WinklerHamilton (A)10 State A
115-10Ayda GriffinHamilton (A)10 State A
115-07Norah AllenGreat Falls CMR (AA)11 Great Falls Crosstown Dual
115-04.5Ahmia LordsBelt (C)12 Choteau Twilight Meet
114-01Alexis DemingPlains (C)Western C Divisional
113-02Christianna WallSidney (A)12 Sidney Invite
113-01Ashbeigh HallMissoula Hellgate (AA)11 Greg Rice City Meet
113-01Madeline StutsmanColumbia Falls (A)12 State A
112-02Crystal HazelStevensville (A)12 Ravalli County Invite
111-09Skylie LefdahlMalta (B)12 Northern B Divisional
111-06Faith MarshallMissoula Sentinel (AA)12 State AA
111-04MakaLutaWin Three IronsHardin (A)State A
111-04Rachel MacyBillings Senior (AA)11 State AA
110-11Kendall BoehmFlorence-Carlton (B)12 6B Districts
110-08.5Braden KoppMissoula Hellgate (AA)12 Archie Roe Invite
109-09Azzia RowlandGeraldine (C)12 State C
109-08Abby ThompsonBillings Senior (AA)10 Gallatin-Senior Dual
109-04Natalie BosleyGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls Crosstown Dual
108-11Delanie SchultzGlacier (AA)12 Western AA Divisional
108-10Scout NadeauBigfork (B)11 Russ Plicher Top 10
108-09MaKenna HarmonBillings Senior (AA)11 Midland Roundtable Top 10
108-08Kylie KonenBeaverhead County/Dillon (A)Dillon Invite
108-05Ava LeopoldCorvallis (A)11 Dillon Invite
108-01Shelbey KleinEnnis (C)12 Joliet-Park City Meet
108-00.5Cassie GreenSuperior (C)12 John Cheek Top 8
108-00Taylor HansonSaint Labre (B)10 Colstrip Invite
107-11Rainee WatsonNorth Star (C)11 Choteau Acantha Invite
107-08Tia DeesNashua (C)11 Eastern C Divisional
107-07McKenna GriffithBaker (B)12 State B