Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for GLJ is: 15-10
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
19-02Delaney BahnBozeman (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
18-08Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)11 State AA
17-11.25Twila ReovanGreat Falls (AA)12 State AA
17-11Lauren HeggenMissoula Sentinel (AA)10 Swede Dahlberg Invitational
17-09.5Alex VeltkampManhattan Christian (C)12 Western C Divisional
17-08.25Faith BrennanGlacier (AA)10 State AA
17-08Whitney MorrisonMissoula Big Sky (AA)10 State AA
17-07.5Sinclair OliverThree Forks (B)12 Manhattan Christian Invitational
17-06.25Morgan RadtkeDrummond (C)12 State C
17-05.75Taylor BrisendineGlacier (AA)State AA
17-05.25Severine ArmstrongMissoula Hellgate (AA)12 State AA
17-05Kamden HilbornHelena (AA)12 State AA
17-04.75Elena CarterHelena Capital (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
17-03.75Lindsay McGreeButte Central (A)11 State A
17-01.25Wynter DooleyBillings West (AA)12 Midland Roundtable Top 10
17-01Alivia WilliamsFrenchtown (A)12 Western A Divisional
17-00.5Maddy ThompsonFort Benton (C)12 State C
17-00.5Faith ShepardManhattan Christian (C)11 State C
17-00.25Alysa HenryBelgrade (A)12 Midland Roundtable Top 10
17-00Taylinn GarrettButte (AA)Western AA Freshmen Divisional
17-00Leah GannonFort Benton (C)11 Jim Johnson Track Meet
16-11.75Kennedy KanterFlathead (AA)10 Flathead-Glacier Dual
16-10.5Mikaela DucharmePolson (A)11 Western A Divisional
16-10Aleeya DerlatkaBillings Skyview (AA)Butte/Skyview/Sentinel Triangular
16-09.75Taylor NobleLaurel (A)10 State A
16-09.5Michaela MaddenTwin Bridges (C)12 Seeley-Swan Invitational
16-09.5Maddy GilsdorfBillings Senior (AA)12 BPS City Meet
16-08.75Wrenzi WrzesinskiBaker (B)11 State B
16-07.75Audrey BloomquistHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
16-07.5Marias OelkersBozeman (AA)10 Midland Roundtable Top 10
16-06Ashton LewisStevensville (A)Dillon Invite
16-05Kallie ZinneJoliet (B)11 Park City/Harlo Invitational
16-05Talina AndersonBozeman (AA)11 BWH/BSR/Bozeman Triangular
16-05Cameron LeoBillings Senior (AA)10 Gary Benson Border War
16-05Afton BranderPowell County/Deer Lodge (B)11 Western B Divisional
16-04.5Kenna GuentherLoyola Sacred Heart (B)12 State B
16-04.25Kaitlin CoxCharlo (C)11 State C
16-04Kyndall PetersenBeaverhead County/Dillon (A)12 Dillon Invite
16-03.25Lauren BinghamMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
16-03Erica SmithMalta (B)State B
16-03Gracey WillisLaurel (A)John Polich Invitational
16-02Annie RobertsonWhitefish (A)11 Whitefish ARM Invitational
16-01.5Sabrina WolcottLaurel (A)12 Eastern A Divisional
16-01.5LaKia HillColumbia Falls (A)Western A Divisional
16-01Whitney HansonColstrip (B)11 3B Districts
16-01Allison TurnerMissoula Big Sky (AA) Western AA Divisional
16-01Caroline BullockHelena (AA)10 Western AA Divisional
16-00.75Madysen HoernerColumbia Falls (A) Western A Divisional
16-00.75Kiarah CoulterPowder River County/Broadus (C)11 Southern C Divisional
16-00.75Jenna JohnsonFlathead (AA)10 Western AA Divisional
16-00.5Lainie AlbrightCorvallis (A)11 Western A Divisional
16-00.5Arianna CurtisGreat Falls (AA)12 Billings West Triangular
16-00.5Allie Baldwin-CaseMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
16-00.25Andrea RussellFergus/Lewistown (A)12 Jockstop Twilight Invitational
16-00Sydney BranderSaint Ignatius (B)Lake County Track Meet
16-00Kaitlyn KeithleySidney (A)11 Eastern A Divisional
16-00Gabbie PariniButte (AA)11 Eastern AA Divisional
16-00Kamille ReynoldsHuntley Project (B)10 Southern B Divisional
15-11.75Mary CorbettBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
15-11.75Pitaakii ArmstrongBrowning (A)Western A Divisional
15-11.5Mercedes HoffReed Point-Rapelje (C)11 Southern C Divisional
15-11.5Kyra OaklandCuster County/Miles City (A)11 Jockstop Twilight Invitational
15-11.5Baylie ChappellGlasgow (B)12 Northern B Divisional
15-11.5Aspen GeiseFort Benton (C)Jim Johnson Track Meet
15-11.25Kaitlyn McCollyHinsdale (C)North/East Top 10
15-11.25Olivia BoltonButte Central (A)12 Western A Divisional
15-11Jocelyn OttReed Point-Rapelje (C)11 Southern C Divisional
15-10.75Anna BroquistGreat Falls CMR (AA)Great Falls City Meet
15-10.25Maizie WhickerCuster County/Miles City (A)10 Glendive Elk's Invitational
15-10Sydney SheridanHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
15-10Dezi ChamberlinCuster County/Miles City (A)11 State A
15-10Cariann KunkelBeaverhead County/Dillon (A)12 Dillon Invite