Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for GDISC is: 107-6
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
157-00Brooke KearnsMissoula Big Sky (AA)12 State AA
153-05Calla HaldorsonCorvallis (A)11 Sapphire Twilight Invitational
144-08.5Paige O'TooleLaurel (A)12 Laurel Varsity Invite
143-02LaKeema WilliamsBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
140-09Madi ArnesonMissoula Sentinel (AA)12 State AA
138-08Emily MaloneMissoula Sentinel (AA)12 State AA
135-07Jessica ThompsonPlains (C)12 MCPS Invite
135-03Klaire KovatchSeeley-Swan (C)State C
133-01Kaylee BeerGreat Falls CMR (AA)12 Billings Skyview Triangular
132-11Emily PooleHuntley Project (B)10 Billings Invitational
131-05Anna ZimmerFergus/Lewistown (A)11 State A
128-05Aaliyah WoodsMissoula Sentinel (AA)12 State AA
126-00Bridget KellyManhattan Christian (C)12 Ranger Invite
125-08Mackenzie JohannesBillings West (AA)11 Billings West Quad
125-07Gabriella HagenGreat Falls CMR (AA)12 State AA
124-06Brooke WiltbankCorvallis (A)12 Florence/Darby Invitational
124-01Kylie ZimmerFergus/Lewistown (A)Eastern A Divisional
122-03Chasitie RollinsColstrip (B)12 Midland Roundtable Top 10
121-09Taylor LaumeyerNashua (C)12 North/East Top 10
120-09Audrey SkidmoreBillings Senior (AA)11 Midland Roundtable Top 10
118-11Kylie FrohlichMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
118-06Sierra StahlJudith Gap (C)11 10-C District Preview Meet
117-04.5Shyanne ClarkGeraldine (C)12 Manhattan Christian Invitational
116-00.5Amy Fjell-HaganPowell County/Deer Lodge (B)10 Seeley-Swan Invitational
115-05Gabriella AnatoCut Bank (B)10 Northern B Divisional
115-02Prusek LeaHarlowton (C)12 Tri-Valley Meet
115-00Carsyn CampbellBillings West (AA)10 State AA
114-05.5Lainee HillBroadwater/Townsend (B)12 Manhattan Christian Invitational
114-05Tallia SovaColumbia Falls (A)12 Sapphire Twilight Invitational
114-03Ariel ClarkPowell County/Deer Lodge (B)12 State B
113-11Chloe HanserBroadview-Lavina (C)12 Billings Skyview Quad
113-10Brynley FitzgeraldBeaverhead County/Dillon (A)12 Western A Divisional
113-04Katelyn DickemoreHamilton (A)Sapphire Twilight Invitational
112-08Kara AltmillerPlains (C)12 Jim Johnson Track Meet
112-06Lilia RenovaBillings Senior (AA)12 BWH/BSR/Bozeman Triangular
111-09Rochelle PeaseRocky Boy (B)11 Havre Invite
111-06Angellica StreetColumbia Falls (A)10 Western A Divisional
110-05Savannah TomsDawson County/Glendive (A)10 Eastern A Divisional
109-09Savannah TomsDawson County/Glendive (A)10 North/East Top 10
109-06Charlotte PowellCorvallis (A)11 Bob Reed/RCIA Meet
109-04Gillian DorranceHavre (A)12 Havre Invite
109-01Ali MerrittSidney (A)Pankratz Invite (ND)
109-01Hailey HerronButte (AA)10 John Tomich Invitational
108-04Jenna RustWestby-Grenora (C)10 North/East Top 10
107-08Kinsley DeanBillings Skyview (AA)12 BPS City Meet