Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for B110MH is: 16.1
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
14.22Gabe SulserBillings Senior (AA)12 State AA
14.64Bradley GravesHuntley Project (B)11 State B
14.84Colton CotePolson (A)12 State A
14.97Dawson AllenFairfield (B)11 Seeley-Swan Qualifier
15.01Dawson RinehartFlathead (AA)12 State AA
15.01Chad HemsleyFlathead (AA)12 State AA
15.15Winston PlattBillings West (AA)12 BWH/BSR/Bozeman Triangular
15.21Bryan BrensdalBillings Skyview (AA)12 BPS City Meet
15.29Brian PeckLibby (A)12 State A
15.30Kyle PatelisBillings West (AA)12 Billings West Triangular
15.31Brendan ThompsonMissoula Sentinel (AA)12 State AA
15.32Kameron RauserBroadwater/Townsend (B)11 5B District
15.33Chris AbellLaurel (A)11 Eastern A Divisional
15.45Anders WestmanBeaverhead County/Dillon (A)12 State A
15.48Alec LadasHelena Capital (AA)10 State AA
15.48Chris HustHuntley Project (B)11 State B
15.50Camas RinehartFlathead (AA)10 Swede Dahlberg Invitational
15.50Clay NelsonBillings Central (A)12 Eastern A Divisional
15.51Benjamin TuinstraValley Christian (C)11 Seeley-Swan Qualifier
15.51Chet McCullyLincoln County/Eureka (B)10 State B
15.55Quinn SullivanButte (AA)10 Eastern AA Divisional
15.56Riley LinderScobey (C)12 State C
15.58Mason VanVallisMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisional
15.58Peter DemarsBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
15.59Camden CapserBillings Central (A)John Polich Invitational
15.62Lee WalburnWhitefish (A)11 Whitefish ARM Invitational
15.63Caleb KnocheForsyth (B)12 John Polich Invitational
15.63Tyson RachtBroadwater/Townsend (B)11 State B
15.65Noah BouchardMelstone (C)State C
15.67Max FeightWhitehall (B)11 5B District
15.73Aidan BarrowsCuster County/Miles City (A)10 John Polich Invitational
15.74Caden OlsonBillings Skyview (AA)10 BPS City Meet
15.87Joe OlsonBozeman (AA)11 State AA
15.95Drew DeckGlacier (AA)10 Western Top 10 Meet
15.96Connor McNeilPark City (C)11 Laurel Quad
16.02Zane NewmanBroadwater/Townsend (B)11 State B
16.04Cody WelshTurner (C)11 State C
16.08Carson CaykoFairview (C)11 State C
16.09Martin FarverScobey (C)11 State C
16.09Ridge AlbrightCorvallis (A)12 Sapphire Twilight Invitational