Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for GHJ is: 5-1
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
5-10Lucy CorbettBozeman (AA)12 Skor Dekam Inv
5-07Delaney BahnBozeman (AA)11 State AA
5-07Shelby SchweyenMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
5-05Madison BolesFlathead (AA)11 Kalispell Mini-Invite
5-05Jourdain KleinEnnis (C)11 Western Top 10 Meet
5-05Aislinn OverbyBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
5-04Marissa JamesFergus/Lewistown (A)12 State A
5-04Brenna OsksaPlentywood (C)10 State C
5-04Morgan RadtkeDrummond (C)12 Seeley-Swan Invitational
5-04Terra BertschSeeley-Swan (C)10 Seeley-Swan Qualifier
5-04Cariann KunkelHamilton (A)12 Bob Reed/RCIA Meet
5-03Danielle DevlinGreat Falls (AA)12 State AA
5-03Emily MossburgLibby (A)12 State A
5-03Kaci LloydHelena (AA)12 Bozeman Trinagular
5-03Anna TrudnowskiButte (AA)Western Top 10 Meet
5-03Giliian SherrillMissoula Hellgate (AA)Sentinel-Hellgate-Flathead Tri
5-03Hannah HutchisonCorvallis (A)10 Western Top 10 Meet
5-03Kallie ZinneJoliet (B)11 Snowflake Meet
5-03Adrian SchneeGlacier (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
5-02Jessalyn ChvilicekHavre (A)10 Cal Wearley Memorial Meet
5-02Morgan AllenThree Forks (B)12 State B
5-02Kailee OliversonTwin Bridges (C)12 Seeley-Swan Invitational
5-02Jadyn MaloneBillings Senior (AA)10 Laurel Invite
5-02Karsen MurphyDawson County/Glendive (A)10 Glendive Elk's Invitational
5-01Maureen JessopCorvallis (A)11 Sapphire Twilight Invitational
5-01Jalen DeyoBozeman (AA)10 Butte/Ennis/Bozeman
5-01Aspen PetersenBillings Skyview (AA)Butte/Skyview/Sentinel Triangular
5-01Kira MortensenButte (AA)10 Butte/Skyview/Sentinel Triangular
5-01Andrea NewbroughGreat Falls CMR (AA)10 Helena/CMR/Belgrade/Manhattan
5-01Amber MaurerBelgrade (A)10 Helena/CMR/Belgrade/Manhattan
5-01Aubrie RademacherGlacier (AA)10 Western AA Divisional
5-00Jody DetlaffThompson Falls (B)Archie Roe Invite
5-00Tessa LambBelgrade (A)10 John Tomich Invitational
5-00Ashley VenableCuster County/Miles City (A)12 Glendive Elk's Invitational
5-00Sydney ZellerSaco (C)12 Glasgow Invitational
5-00Jenna RustWestby-Grenora (C)10 Richey-Lambert Invitational
5-00Ruby RossiterSheridan (C)Gallatin Valley Invitational
5-00Karolyna BuckSaint Ignatius (B)10 Jim Johnson Track Meet
5-00Nicole AxtmanFort Benton (C)10 Choteau Acantha Invitational
5-00Afton BranderSaint Ignatius (B)11 Seeley-Swan Invitational
5-00Kaylee KingGlasgow (B)12 Glasgow Invitational
5-00Megan PendergastStevensville (A)12 Gene Hughes Invitational
5-00Sarah FaberHavre (A)11 Gallatin Valley Invitational
5-00Kaylee KingGlasgow (B)12 Glasgow Invitational