Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for B3200M is: 10:15
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
9:04.56Ben PerrinSea Level Times ()11 Arcadia Invitational (CA)
9:08.38Ben PerrinFlathead (AA)11 State AA
9:10.34Duncan HamiltonSea Level Times ()12 Arcadia Invitational (CA)
9:15.02Isaac SchmidtSea Level Times ()12 Arcadia Invitational (CA)
9:16.98Duncan HamiltonBozeman (AA)12 State AA
9:19.71Isaac SchmidtMissoula Hellgate (AA)12 State AA
9:27.54Levi TaylorLaurel (A)11 Jockstop Twilight Invitational
9:32.89Cooper WestGreat Falls CMR (AA)12 State AA
9:37.76Teagan OlsonGreat Falls (AA)12 State AA
9:38.87Ian CurtisMissoula Hellgate (AA)10 State AA
9:39.62Dylan HumbergerBozeman (AA)12 State AA
9:45.24Braden StremchaGreat Falls CMR (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
9:52.16Simon HillGlacier (AA)10 Western Top 10 Meet
9:55.48Anders WattCorvallis (A)12 MCPS Invite
9:55.54Leonard McComasBozeman (AA)12 Skor Dekam Inv
9:55.59Grant MartinCorvallis (A)12 MCPS Invite
9:57.94Noah MajerusFergus/Lewistown (A)12 Jockstop Twilight Invitational
9:59.21Sam FulbrightFergus/Lewistown (A)10 Jockstop Twilight Invitational
9:59.50Ase AckermanDawson County/Glendive (A)12 Eastern A Divisional
9:59.93Lukas HorejsiMissoula Hellgate (AA)10 Western AA Divisional
10:00.04Aren Alexander-BatteeGlacier (AA)11 Western AA Divisional
10:00.28Dax SummersMissoula Hellgate (AA)10 Western AA Divisional
10:00.29Sean StinefordMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisional
10:00.86Zak MeekerManhattan (B)11 State B
10:00.94Otto MacDonaldMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
10:03.75Ellis McKeanGlasgow (B)11 State B
10:03.95Elijah BoydGlacier (AA)12 Glacier Cinco
10:04.31Gordon GentryGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisional
10:05.31Jesse McMurtreyHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
10:06.14Riley SchottManhattan Christian (C)Midland Roundtable Top 10
10:06.56Wilson OverbyGlasgow (B)10 State B
10:07.30Trajan HillHardin (A)11 Eastern A Divisional
10:07.57Casey BloomerBozeman (AA)11 Midland Roundtable Top 10
10:08.35John Calvin QuindryMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
10:08.91Gus DinesRoberts (C)12 State C
10:11.17Matt WilsonHamilton (A)12 MCPS Invite
10:11.24Luke LutzFrenchtown (A)11 Western A Divisional
10:11.49Gabe KnudsenColumbia Falls (A)12 Archie Roe Invite
10:11.62Tyler SchmautzFrenchtown (A)10 Western A Divisional
10:13.24Keagan StroopBelt (C)12 State C
10:15.24Dane McCallaBillings Central (A)10 Eastern A Divisional
10:17.64Ben MorrisonManhattan Christian (C)10 Western C Divisional
10:18.70Will FlowersCorvallis (A)10 State A
10:19.54Wills DegrandpreCharlo (C)11 Western C Divisional