Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for G200M is: 27.2
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
25.06Maddie BrockelBillings West (AA)12 State AA
25.63Ellie ScherffiusBillings West (AA)10 State AA
25.65Breanne FullerBillings Skyview (AA)12 Casper Invitational (WY)
25.80Maddie AlbrechtBillings West (AA)10 State AA
25.84Tylia DeJohnBeaverhead County/Dillon (A)10 Western A Divisional
25.85Zoe DelaneyWinnett-Grass Range (C)10 Northern C Divisional Meet
25.85Delaney BahnBozeman (AA)11 Midland Roundtable Top 10
25.99Shelby SchweyenMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
26.00Alex VeltkampManhattan Christian (C)12 State C
26.09Hayle SundquistBeaverhead County/Dillon (A)12 Western A Divisional
26.13Kellan WahlBillings Central (A)State A
26.14Haile NorredBigfork (B)12 Western B Divisional
26.22Willa AlbrechtBillings West (AA)10 State AA
26.25Madison BolesFlathead (AA)11 Western AA Divisional
26.26Abby ClarkFort Benton (C)Cal Wearley Memorial
26.29Audrey BloomquistHelena Capital (AA)11 State AA
26.38Mary CorbettBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
26.41Kinsely BarneyRonan (A)10 Western A Divisional
26.42Baylie ChappellGlasgow (B)12 State B
26.43Jaley WyseDawson County/Glendive (A)12 State A
26.45Emily MossburgLibby (A)12 Western A Divisional
26.48Megan MolyneauxChinook (C)11 State C
26.48Leigha CarterHelena Capital (AA)Western AA Divisional
26.49Tavy FindonBillings Senior (AA)11 Casper Invitational (WY)
26.50Tyrah HammondCharlo (C)11 Western Top 10 Meet
26.51Aleeya DerlatkaBillings Skyview (AA)Eastern AA Divisional
26.52Kinley PetersonWestby-Grenora (C)12 State C
26.52Katie CulverHelena Capital (AA)12 Western AA Divisional
26.53Jordan NelsonBigfork (B)11 Western B Divisional
26.60Lauren SchulzWhitefish (A)11 State A
26.60Dalani BraytonBelgrade (A)State A
26.61Carlee FrybergerCharlo (C)Western Top 10 Meet
26.72Bella PachecoBelgrade (A)Eastern A Divisional
26.72Ally CleverlyButte (AA)11 John Tomich Invitational
26.79Faith ShepardManhattan Christian (C)11 State C
26.80Aspen CotterLaurel (A)11 John Polich Invitational
26.81Wrenzi WrzesinskiBaker (B)11 State B
26.82Whitney MorrisonMissoula Big Sky (AA)10 Western AA Divisional
26.89Aubrie RademacherGlacier (AA)10 Glacier Cinco
26.93Kaitlin MasonGreat Falls CMR (AA)12 Eastern AA Divisional
26.93Madalen ShipmanBeaverhead County/Dillon (A)Western A Divisional
26.95Lauren HeggenMissoula Sentinel (AA)10 Western AA Divisional
26.96Gabbie PariniButte (AA)11 Eastern AA Divisional
27.01Sydney SheridanHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
27.01Amber LeBrunColumbus (B)11 Southern B Divisional
27.02Kennedy KanterFlathead (AA)10 Western AA Divisional
27.06Lucy CorbettBozeman (AA)12 Bozeman Trinagular
27.07Faith RebichFrenchtown (A)10 Western A Divisional
27.07Allie Baldwin-CaseMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
27.12Melissa MoreniHelena Capital (AA)10 Big Sky/Capital/Great Falls Triangular
27.13Shelby SchweigertFairfield (B)10 State B
27.17Casey EhmannDarby (C)11 Western C Divisional
27.17Jessica BarnhartFlathead (AA)10 Skor Dekam Invitational
27.20Megan BauschTwin Bridges (C)12 Western C Divisional