Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for BPV is: 12-09
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
17-00Garrison HughesSidney (A)12 Eastern A Divisional
15-06Ty PetersonButte (AA)12 State AA
15-00Caleb FergusonHelena (AA)12 Western AA Divisional
15-00Lincoln YoungManhattan Christian (C)12 Gallatin Valley Invitational
14-09Rylan WilcoxMissoula Big Sky (AA)12 State AA
14-00Vincent DavisonBozeman (AA)12 State AA
14-00Brett RobinsonJoliet (B)12 Southern B Divisional
14-00Jacob HoferHelena Capital (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
14-00Seth EntzelMissoula Big Sky (AA)12 State AA
13-06Austin GreenColumbia Falls (A)12 Western A Divisional
13-06Jameson SlevinBozeman (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
13-06Tucker SamanoBillings Senior (AA)10  BWH/BSR/Bozeman Triangular
13-06Carson WeedenFergus/Lewistown (A)10 Eastern A Divisional
13-06Zane JohnsonBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
13-06Wyatt HeringerSidney (A)11 Sidney Invitational
13-06Chet McCullyLincoln County/Eureka (B)10 State B
13-06Blake WacaserBillings Skyview (AA)11 Casper Invitational (WY)
13-06Jon TrippBillings West (AA)11 BPS City Meet
13-06Ben WindauerColumbia Falls (A)12 Whitefish ARM
13-06Christian DeanSidney (A)11 State A
13-03Nick MooreSavage (C)12 State C
13-00Levi GibsonFairfield (B)11 10-C District Preview Meet
13-00Logan PhippsDawson County/Glendive (A)11 State A
13-00Travis PedersonBeaverhead County/Dillon (A)12 Western A Divisional
13-00Elijiah EcklesBozeman (AA)Eastern AA Divisional
13-00Zachary EcklesBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
13-00Kyzer BairBeaverhead County/Dillon (A)10 John Tomich Invitational
13-00Jaden MacNeilFlathead (AA)11 Skor Dekam Inv
13-00Dawson ZieglerHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
13-00Nate HarrisPlentywood (C)12 2C Districts
13-00Tehl KingHelena Capital (AA)12 Big Sky/Capital/Great Falls Triangular
13-00Landers SmithCharlo (C)11 Seeley-Swan Invitational
13-00Darrock JacksonFlathead (AA)12 Whitefish-Flathead Dual
13-00Tracer StoneManhattan (B)12 State B
13-00Jack EisenbarthWhitefish (A)11 Nelson-Thomas ABC Meet
13-00Kyle MulcahyGlacier (AA)12 Western Top 10 Meet
12-07Blade VegaBelgrade (A)11 Belgrade Quad
12-07Joey ZylksPower (C)11 10C Districts
12-06Logan DonallyHuntley Project (B)12 Gallatin Valley Invitational
12-06Cody GarrisonThompson Falls (B)12 Western B Divisional
12-06Spencer ParkeDrummond (C)12 State C
12-06Ty MurphySaco (C)10 State C
12-06Josh HerronFairview (C)10 Eastern C Divisional