Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for GJAV is: 112-0
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
147-07Angellica StreetColumbia Falls (A)10 State A
142-05Sarah AngwinBozeman (AA)12 BWH/BSR/Bozeman Triangular
142-02Emily PooleHuntley Project (B)10 4B Districts
141-09Emily MaloneMissoula Sentinel (AA)12 State AA
138-07Kylie FrohlichMissoula Sentinel (AA)12 State AA
134-00Karlee FrostLincoln County/Eureka (B)10 Glacier Cinco
133-09Toni SchiefferWibaux (C)12 State C
133-06Brittany FrankPark City (C)12 Midland Roundtable Top 10
130-04Whitney MorrisonMissoula Big Sky (AA)10 State AA
129-06Cariann KunkelHamilton (A)12 Bob Reed/RCIA Meet
129-04Madison ReddickBaker (B)12 North/East Top 10
127-08.5Kylee GilcherGreat Falls CMR (AA)11 Billings Skyview Triangular
125-06Jessica ThompsonPlains (C)12 Jim Johnson Track Meet
125-02Dani UrickBelt (C)12 State C
125-00Katie DixonGlacier (AA)11 State AA
123-11Hailey KellyClark Fork/Alberton-Superior (C)12 Dave Tripp Memorial
123-11Jessica LeFevreLaurel (A)11 Jockstop Twilight Invitational
121-02Taylor LaumeyerNashua (C)12 Porcupine Invitational
120-06Hannah WheelerBozeman (AA)12 Midland Roundtable Top 10
119-08Lindsay LawsPlains (C)12 Thompson Falls Invitational
119-05Kaitlyn ValentineBillings Senior (AA)10 Billings Invitational
119-01Lexi WriggHelena Capital (AA)12 Big Sky/Capital/Great Falls Triangular
119-00Hailee ReganButte (AA)12 State AA
118-09Piper PfisterMissoula Hellgate (AA)10 Western AA Divisional
118-03Halle BurdickBaker (B)10 3B Districts
117-09Tayler WrightCorvallis (A)12 Bob Reed/RCIA Meet
117-04Megan HansonLincoln County/Eureka (B)10 State B
117-04Samantha BonenbergerBillings Senior (AA)12 State AA
117-01Denali SmithCorvallis (A)11 Western A Divisional
117-01Kelli CheffMissoula Hellgate (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
117-01Katie NielsenWestby-Grenora (C)11 State C
116-10Jordan CookmanForsyth (B)10 3B Districts
116-09Paige BartschHelena Capital (AA)State AA
116-09Kiana MillerSavage (C)11 Wibaux Invitational
116-08Kenzie WilliamsGlacier (AA)Archie Roe Invite
116-06Kyleigh SchipmanMalta (B)11 Havre Invite
116-04Tynn ChristiansenBeaverhead County/Dillon (A)11 Dillon Invite
116-02Chasitie RollinsColstrip (B)12 Southern B Divisional
115-06Autumn MorseSeeley-Swan (C)11 MCPS Invite
115-01Tallia SovaColumbia Falls (A)12 Archie Roe Invite
114-03Tia HallockScobey (C)12 Glendive Elk's Invitational
113-09Kara AltmillerPlains (C)12 John Cheek Top 8 Track and Field Meet
113-06Larisah MorelandCuster-Hysham (C)11 Southern C Divisional
112-07Maci MolinaroFort Benton (C)State C
112-06.25Fallon ParkerBelgrade (A)11 Belgrade, Park, Manhattan, Manhattan C Quad
112-06Paige O'TooleLaurel (A)12 Eastern A Divisional
112-02Teyha CampbellGlasgow (B)11 2B Districts
112-01Kiarah CoulterPowder River County/Broadus (C)11 John Polich Invitational