Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for GSP is: 35-00
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
43-07Kylie ZimmerFergus/Lewistown (A)10 John Polich Invitational
42-03LaKeema WilliamsBillings West (AA)11 State AA
41-10Anna ZimmerFergus/Lewistown (A)12 John Polich Invitational
39-00.5Jamie WhitedirtColstrip (B)Al Walker Memorial
39-00Mya McneelyGlacier (AA)11 State AA
38-11Breanna JohnsGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls Optimist Invitational
38-09Carsyn CampbellBillings West (AA)11 State AA
38-08.5Cassidy RandelStanford-Geyser-Denton (C)12 Fairfield-Belt Invite #2
38-05.75Ashton McAnallyBigfork (B)11 State B
38-05.5Emily PooleHuntley Project (B)11 Southern B Divisional
38-03.5Amy Fjell-HaganPowell County/Deer Lodge (B)11 State B
38-00Angellica StreetColumbia Falls (A)11 Nelson-Thomas ABC Meet
37-10.75Kayla MartinFlathead (AA)12 Western AA Divisional
37-06.5Katelyn DickemoreHamilton (A)10 Nelson-Thomas ABC Meet
37-06McKenzie PlummerHelena (AA)12 Great Falls Optimist Invitational
37-04Denali SmithCorvallis (A)12 State A
37-00Brooklyn PedersonSweet Grass County/Big Timber (B)12 Laurel/Park City Invite
36-11.5Kiera BrownColumbia Falls (A)11 Western A Divisionals
36-08.5Peyton LammerdingArlee (C)11 Florence/Darby Invitational
36-08Calla HaldorsonCorvallis (A)12 Florence/Darby Invitational
36-05.25Savannah TomsDawson County/Glendive (A)11 North/East Top 10
36-01.75Hannah HeathFlathead (AA)12 Montana State AA/B Track Meet
36-01.5Allison HalversonMissoula Hellgate (AA)12 Archie Roe
36-01.25Jazmyn CoffmanDutton-Brady (C)10 Fairfield-Belt Invite #2
36-01Jadyn GackleFairview (C)10 Eastern C Divisionals
35-11.75Samantha HoganLodge Grass (B)11 State B
35-11.5Hope BrownWhitefish (A)11 Archie Roe
35-10.5Jamie PickensHelena (AA)12 Great Falls Optimist Invitational
35-10Riley NoserGlasgow (B)10 Northern B Divisional
35-09.75Kylie LundayMissoula Hellgate (AA)12 State AA
35-09.25Zoe WaddellBozeman (AA)12 State AA
35-07Rainna FloydPark/Livingston (A)10 Belgrade Senior Night
35-07Jaden KalchbrennerHelena Capital (AA)12 Capital/Great Falls/Big Sky Tri
35-07Kelsee CummingsWhitewater (C)10 North/East Top 10
35-05Megan HansonLincoln County/Eureka (B)11 State B
35-01.5Nikol GreerLaurel (A)12 State A
35-01.5Teigan HarperLaurel (A)10 State A
35-01.25Delaney WeltzNoxon (C)12 State C
35-00.5Christina JaynesDodson (C)11 Cal Wearley Memorial