Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for G100M is: 13.15
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
12.27Delaney BahnBozeman (AA)12 Skor DeKam
12.42Maddie AlbrechtBillings West (AA)11 State AA
12.45Tylia DeJohnBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
12.46Audrey BloomquistHelena Capital (AA)12 Western AA Divisional
12.51Willa AlbrechtBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
12.52Emilie MaesHelena (AA)12 Skor DeKam
12.56Kellan WahlBillings Central (A)10 State A
12.59Kaitlyn KeithleySidney (A)12 State A
12.60Lauren SchulzWhitefish (A)12 Western A Divisionals
12.68Kinsley BarneyRonan (A)11 State A
12.68Wrenzi WrzesinskiBaker (B)12 Sidney Invitational
12.70Carlee FrybergerCharlo (C)10 State C
12.73Emily RatzMissoula Hellgate (AA)10 State AA
12.75Kamdyn MolendaCut Bank (B)12 State B
12.76Jessica BarnhartFlathead (AA)11 Western AA Divisional
12.79Leigha CarterHelena Capital (AA)11 Helena/Capital Crosstown
12.82Ashton LewisStevensville (A)10 State A
12.83Jessalyn ChvilicekHavre (A)11 State A
12.85Maya CarveyLincoln County/Eureka (B)State B
12.86Zoe DelaneyWinnett-Grass Range (C)11 State C
12.88Haven SagerShields Valley (C)State C
12.89Odessa ZentzHelena (AA)Helena/Capital Crosstown
12.90Maliea OwensBillings Skyview (AA)Billings City Meet
12.92Jaeden WolffBillings West (AA)Eastern AA Divisionals
12.94Maddisen MaremaShepherd (B)12 State B
12.96Makaylie SchmidtHamilton (A)10 State A
12.97Lindsay McGreeButte Central (A)12 John Tomich Invitational
12.98Mikayla ShinnFlathead (AA)12 State AA
12.98Shelby SchweigertFairfield (B)11 State B
12.98Grace DenmanMissoula Big Sky (AA)10 Capital/Great Falls/Big Sky Tri
12.99Parker SanfordGreat Falls (AA)12 Bozeman Quadrangular
13.00RaiLeigh StrommenColumbus (B)11 Al Walker Memorial
13.00Megan MolyneauxChinook (C)12 Havre Lions Invitational
13.02Mollee ConlanButte (AA)Eastern AA Divisionals
13.02Faith ShepardManhattan Christian (C)11 State C
13.03Jordan NelsonBigfork (B)12 Bigfork Invitational
13.04Hadlea FredMissoula Big Sky (AA)Western AA Divisional
13.04Emilie CollinsWest Yellowstone (C)State C
13.07Sabryn KnightMissoula Big Sky (AA)10 Western AA Divisional
13.07Sami ConnertonHobson (C)12 Northern C Divisional
13.08Tatum HullChester-Joplin-Inverness (C)State C
13.08Dalani BraytonBelgrade (A)10 Bozeman Quadrangular
13.10Delani WalkerLoyola Sacred Heart (B)Western B Divisional
13.11Camryn BradyGreat Falls Central (C)10 8C Districts
13.11Bella PachecoBelgrade (A)10 Belgrade Senior Night
13.11Kennedy KanterFlathead (AA)11 Flathead-Whitefish Dual #2
13.11Faith BrennanGlacier (AA)11 Glacier v. Columbia Falls
13.12Lily MercerSeeley-Swan (C)12 State C
13.13Gracie BradleyColstrip (B)State B
13.13Emmy MartinHarlowton (C)10 State C
13.15Gabbie PariniButte (AA)12 Eastern AA Divisionals
13.17Macee MurphyHuntley Project (B)Midland Roundtable Top 10