Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for G3200M is: 12:25
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
10:47.33Bea FrissellPolson (A)12 State A
10:47.92Terra TromSea Level Times ()11 Arcadia Invitational (CA)
10:49.50Tiahna VladicBillings Senior (AA)12 State AA
10:49.68Alex MooreSea Level Times ()11 Arcadia Invitational (CA)
10:50.12Ember StrattonSea Level Times ()12 Arcadia Invitational (CA)
10:54.86Kylie HartnettHelena (AA)State AA
10:55.14Ember StrattonMissoula Hellgate (AA)12 State AA
10:55.81Alex MooreBozeman (AA)11 State AA
10:59.01Abby KendrickMissoula Hellgate (AA)10 State AA
10:59.39Sage BrooksMissoula Hellgate (AA)10 State AA
11:00.33Natalie McCormickSea Level Times ()10 Arcadia Invitational (CA)
11:03.03Natalie McCormickBozeman (AA)10 State AA
11:11.27Terra TromBozeman (AA)11 Skor DeKam
11:18.84L'Tia LawrenceHarlem (B)11 State B
11:24.57Elena VanderslootBillings Senior (AA)11 State AA
11:24.59Riley MooreBozeman (AA)10 State AA
11:24.76Elise StearnsMissoula Hellgate (AA)12 Archie Roe
11:31.32Whitney HansonColstrip (B)12 State B
11:34.55Madeline SwanbergMissoula Hellgate (AA)12 State AA
11:36.55Brynnli PoulsenHamilton (A)10 State A
11:37.37Hayley BurnsColstrip (B)State B
11:39.73Emberlyn Hoffman-GaschkBillings Skyview (AA)10 State AA
11:43.71Hannah PerrinFlathead (AA)10 Western AA Divisional
11:46.06Katie MunroMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
11:48.31Ellie HullBozeman (AA)10 Midland Roundtable Top 10
11:48.33Katelyn McKayHelena (AA)12 State AA
11:49.08Makenna EdwardsMissoula Big Sky (AA)12 Western AA Divisional
11:51.19Averi ParkerWest Yellowstone (C)11 State C
11:51.34Zoey StroopColstrip (B)10 State B
11:52.05Madeline SwanburgMissoula Hellgate (AA)12 Great Falls Optimist Invitational
11:53.93Sadie WilsonFlathead (AA)12 Whitefish ARM Invitational
11:55.65Hallie HemenwayManhattan (B)10 State B
11:56.96Jodi CameronManhattan (B)11 State B
11:57.20Freya JonesMissoula Big Sky (AA)Western AA Divisional
11:59.62Sabrina BryantMissoula Hellgate (AA)11 MCPS Invitational
11:59.91Linnea OnushcoHelena (AA)CMR Quadrangular
12:02.05Katie JacobsenRed Lodge (B)12 State B
12:03.45Emma StolteBroadwater/Townsend (B)State B
12:04.22Lilli DayCorvallis (A)11 Western Top 10 Meet
12:04.99Isabel MunroMissoula Hellgate (AA)Western Top 10 Meet
12:05.44Georgianna FischerBozeman (AA)11 State AA
12:08.15Anya YoungBigfork (B)12 Whitefish ARM Invitational
12:08.55Gracee LekvoldScobey (C)10 Glendive Elks
12:12.55Katie GleasonCorvallis (A)10 MCPS Invitational
12:12.87Peyton LippBillings West (AA)12 State AA
12:13.21Libby NedensHardin (A)10 Glendive Elks
12:14.84Hailey NielsonButte (AA)10 Eastern AA Divisionals
12:15.11Grace TimmLaurel (A)10 Eastern A Divisional
12:16.25Lara EricksonColumbia Falls (A)10 Western A Divisionals
12:16.48Willa McArdleHelena Capital (AA)11 Helena/Capital Crosstown
12:17.39Grace GilbrethBozeman (AA)10 Valley Meet
12:18.72Natalie LileHuntley Project (B)Billings Freshman Invitational
12:19.20Elyssa WillekesSimms (C)12 Northern C Divisional
12:21.40Shantell Pretty On TopLodge Grass (B)Southern B Divisional
12:22.39Draya WackerMelstone (C)State C
12:22.50Wren CilimburgMissoula Hellgate (AA)12 Missoula City Meet
12:23.73Kaitlin JacksonWest Yellowstone (C)10 State C
12:24.20Jessica DeWitMissoula Sentinel (AA)11 Missoula City Meet
12:24.47Emma NelsonMissoula Sentinel (AA)10 Western AA Divisional
12:25.47Sarah PasseyHamilton (A)11 Sapphire Twilight Invitational