Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for BDISC is: 140-0
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
169-04Carter SladeBillings West (AA)12 State AA
168-03Carter HughesSidney (A)12 John Polich Invitational
162-02Reed CooleyDawson County/Glendive (A)12 Eastern A Divisional
159-05Ezra BollesAugusta (C)12 10-C Preview Meet
158-05Brandon SpencerMissoula Sentinel (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
154-08Ely KraftLaurel (A)12 Laurel/Park City Invite
154-06Jacob CampbellHamilton (A)12 Sapphire Twilight Invitational
153-05.5Favian HudsonGardiner (C)10 Western C Divisional
152-11Zackary EcklesBozeman (AA)12 State AA
151-02Journey GrimsrudHuntley Project (B)11 State B
149-11Brock FieldMissoula Sentinel (AA)12 State AA
148-00.5Bryce DanielsonLoyola Sacred Heart (B)11 Bigfork Invitational
147-03Isaiah BouchardHuntley Project (B)11 State B
147-00Morgan HarmonBillings Senior (AA)11 Billings Senior Tuesday Meet #2
146-10Braxton BeelerGreat Falls CMR (AA)11 State AA
146-08Beau PetersenColstrip (B)12 3B Districts
146-06Chevy BoosGlasgow (B)12 Fairfield-Belt Invite #2
146-00Jaden BienvenueBillings West (AA)11 Kelly Walsh Invitational (WY)
145-08Parker GreeneColumbia Falls (A)12 Western Top 10 Meet
144-01Coen GuistiJefferson/Boulder (B)11 KLH Memorial Track Meet
143-10Tyson KraheGreat Falls (AA)11 Great Falls City Meet
143-07.5Walker McDonaldSeeley-Swan (C)Western C Divisional
143-06Paul HardyFairview (C)10 State C
143-03.5Aaron RichardsButte Central (A)11 John Tomich Invitational
143-02Hunter ClarkGreat Falls CMR (AA)12 State AA
141-04Jared HoferSavage (C)12 State C
140-06Tyler BakerGreat Falls CMR (AA)11 CMR/Butte/Helena Triangular
140-00Tameron Medicine BullSaint Labre (B)12 State B
140-00Garrett BrownCorvallis (A)12 Nelson-Thomas ABC Meet
138-11Andres LopezMalta (B)12 Malta Athletic Club Invitational
137-09Preston EhrlichRoberts (C)11 State C
136-06Rylan WeltzNoxon (C)11 Western C Divisional