Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for BPV is: 12-09
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
14-10Jon TrippBillings West (AA)12 Eastern AA Divisionals
14-06Jameson SlevinBozeman (AA)12 State AA
14-06Josh DudleyWhitefish (A)11 Nelson-Thomas ABC Meet
14-06Christian DeanSidney (A)12 Sidney Invitational
14-03Tucker SamanoBillings Senior (AA)11 Butte Invite
14-00Zane JohnsonBeaverhead County/Dillon (A)12 Western Top 10 Meet
14-00Logan FischerMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
14-00Carson WeedenFergus/Lewistown (A)11 Jockstop Invitational
14-00Dawson ZieglerHelena Capital (AA)12 Western AA Divisional
14-00Wyatt HeringerSidney (A)12 Billings Invitational
13-09Chris KistlerHuntley Project (B)11 Midland Roundtable Top 10
13-07Josh HerronFairview (C)11 2C Districts
13-06Josh SmalleyMissoula Big Sky (AA)10 Missoula City Meet
13-06Logan PhippsDawson County/Glendive (A)12 Eastern A Divisional
13-06Jack EisenbarthWhitefish (A)12 Western Top 10 Meet
13-06Zackary EcklesBozeman (AA)12 Eastern AA Divisionals
13-06Bryce OlsonThree Forks (B)12 5B Districts
13-06Kyzer BairBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
13-06Levi GibsonFairfield (B)12 Fairfield-Belt Invite #2
13-06Blake WacaserBillings Skyview (AA)12 Billings Skyview Quad
13-06Koby DolanBillings Senior (AA)11 Eastern AA Divisionals
13-06Logan HeserWolf Point (B)12 State B
13-01.5Tyler WoodBillings Skyview (AA)11 Billings City Meet
13-01Brennen BlumeAnaconda (B)10 Western B Divisional
13-00Bentley BooneFlathead (AA)12 Archie Roe
13-00Gator MostekGlacier (AA)11 Archie Roe
13-00Garrett BywaterHelena (AA)12 Helena/Capital Crosstown
13-00Colby SoderquistPolson (A)12 Sapphire Twilight Invitational
13-00Dante VenemaCorvallis (A)12 Western Top 10 Meet
13-00D'Angelo HaneyGreat Falls (AA)10 Eastern AA Divisionals
13-00Jaden MacNeilFlathead (AA)12 Flathead-Hellgate-Sentinel
12-09Connor SchnabelFort Benton (C)12 9C Districts
12-09Joey ZylksPower (C)12 Northern C Divisional
12-06Wyatt BrusvenShelby (B)12 Northern B Divisional
12-06Ty MurphySaco (C)11 Scottie Qualifier Meet
12-06Jace ThompsonFort Benton (C)10 State C
12-06Colter CasazzaLincoln County/Eureka (B)10 Western B Divisional
12-06Kordel EllisHuntley Project (B)11 State B
12-00Landers SmithCharlo (C)12 Thompson Falls Invitational
12-00Moxon LeeSheridan (C)12 Western C Divisional
12-00Caden RettigNorth Star (C)11 Havre Lions Invitational