Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for B3200M is: 10:15
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
9:16.53Ben PerrinFlathead (AA)12 Archie Roe
9:19.01Levi TaylorLaurel (A)12 Jockstop Invitational
9:29.07Ian CurtisMissoula Hellgate (AA)11 State AA
9:34.94Lukas HorejsiMissoula Hellgate (AA)11 State AA
9:36.46Owen SmithBillings Senior (AA)11 State AA
9:37.86Simon HillGlacier (AA)11 State AA
9:39.23Stirling Marshall-PrydeBozeman (AA)10 State AA
9:43.76Ignatius FitzgeraldMissoula Hellgate (AA)10 State AA
9:44.30Alexander KoehnBillings West (AA)12 State AA
9:45.85Caleb HornungBillings West (AA)10 State AA
9:46.46Xander DanenhauerBozeman (AA)10 State AA
9:48.20Connor O'HaraGreat Falls CMR (AA)11 State AA
9:50.49Gordon GentryGreat Falls CMR (AA)12 State AA
9:51.45Riley SchottManhattan Christian (C)10 Midland Roundtable Top 10
9:52.39Dax SummersMissoula Hellgate (AA)11 State AA
9:53.07Sam FulbrightFergus/Lewistown (A)11 Eastern A Divisional
9:54.01Jesse Dimich-LouvetBillings Senior (AA)11 State AA
9:54.65Ivan GallegoMissoula Hellgate (AA)10 Missoula City Meet
9:54.77Casey BloomerBozeman (AA)12 Eastern AA Divisionals
9:57.25Nash GrafeGlacier (AA)12 Western Top 10 Meet
9:57.70McKay HunterMissoula Sentinel (AA)11 State AA
9:57.98Samuel SmithRichey-Lambert (C)10 North/East Top 10
9:59.36Zane RoushHelena (AA)12 CMR Quadrangular
9:59.52Ellis McKeanGlasgow (B)12 State B
10:00.31Lucas HorejsiMissoula Hellgate (AA)11 MCPS Invitational
10:01.03Aren Alexander-BatteeGlacier (AA)12 Archie Roe
10:02.07John QuindryMissoula Sentinel (AA)12 MCPS Invitational
10:02.82Robert LowdogBillings West (AA)10 Gary Benson Invitational (WY)
10:03.82Zander AckermanWolf Point (B)10 State B
10:04.07Otto MacDonaldMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
10:06.03Will FlowersCorvallis (A)11 MCPS Invitational
10:07.76Ben MorrisonManhattan Christian (C)11 Gallatin Valley Invitational
10:08.61Dylan WichmanBillings Central (A)11 Jockstop Invitational
10:08.91Joe LambColumbia Falls (A)11 Archie Roe
10:09.21Wilson OverbyGlasgow (B)11 State B
10:09.90Brad CichoszHarlem (B)11 Northern B Divisional
10:11.46Brooks PetersBozeman (AA)12 Eastern AA Divisionals
10:11.86Sean StinefordMissoula Big Sky (AA)12 MCPS Invitational
10:12.01Kyle CallesFlathead (AA)12 Flathead Mini-Invitational
10:13.04Luke LutzFrenchtown (A)12 State A
10:13.11Colton KirklandHamilton (A)MCPS Invitational
10:13.15Wills DegrandpreCharlo (C)12 State C
10:13.34Zak MeekerManhattan (B)12 Southern B Divisional
10:14.32Mason SloanPolson (A)10 State A
10:14.50Adam LingleMissoula Sentinel (AA)12 MCPS Invitational
10:14.80Aidan JarvisColumbia Falls (A)10 State A
10:16.45Brian HealyCorvallis (A)11 MCPS Invitational
10:19.05Miles VrentasWhitefish (A)11 MCPS Invitational
10:19.94Bryce LoveManhattan (B)12 State B
10:24.71Donavon ChaffinDarby (C)12 State C