Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for B110MH is: 16.1
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
14.14Bradley GravesHuntley Project (B)12 State B
14.82Caden OlsenBillings Skyview (AA)11 State AA
14.89Benjamin TuinstraValley Christian (C)12 State C
14.91Martin FarverScobey (C)12 State C
14.91Jaromy CoomesBillings West (AA)11 State AA
14.94Noah BouchardHuntley Project (B)10 State B
14.98Chris AbellLaurel (A)12 State A
15.13Chris HustHuntley Project (B)12 State B
15.13Lee WalburnWhitefish (A)12 Western Top 10 Meet
15.24Kameron RauserBroadwater/Townsend (B)12 Gallatin Valley Invitational
15.25Tyler McDonaldFrenchtown (A)12 State A
15.28Quinn SullivanButte (AA)11 State AA
15.28Camden CapserBillings Central (A)10 Billings West Small Schools Meet #2
15.30Peter DemarsBillings West (AA)12 Eastern AA Divisionals
15.32Alec LadasHelena Capital (AA)11 Helena/Capital Crosstown
15.32Drew DeckGlacier (AA)11 Western AA Divisional
15.33Dylan ParksDarby (C)12 Salmon Invitational (ID)
15.40Joe OlsonBozeman (AA)12 4 B's Invitational
15.45Camas RinehartFlathead (AA)11 Archie Roe
15.49Jeremiah WamsleyHelena Capital (AA)12 Western Top 10 Meet
15.52Connor McNeilPark City (C)12 Laurel Tuesday #2
15.66Logan PeilaCuster County/Miles City (A)11 Sidney Invitational
15.72Shane GirresGreat Falls Central (C)11 State C
15.75Garett DiekhansFort Benton (C)11 State C
15.76Logan FischerMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
15.78Grady GilpatrickFergus/Lewistown (A)12 State A
15.80Jacob JessenWinnett-Grass Range (C)11 State C
15.81Aidan BarrowsCuster County/Miles City (A)11 Sidney Invitational
15.83Jace DewaltMissoula Sentinel (AA)12 Missoula City Meet
15.89Zac CrewsMissoula Sentinel (AA)Western Top 10 Meet
15.91Tyson RachtBroadwater/Townsend (B)12 State B
15.93Wyatt BrusvenShelby (B)12 Northern B Divisional
15.96Max ColeScobey (C)11 State C
15.99Eli BroomeMissoula Big Sky (AA)10 Western AA Divisional
16.00Treyton AndersonBeaverhead County/Dillon (A)State A
16.02Garett DiekhansFort Benton (C)11 Havre Lions Invitational
16.04Landers SmithCharlo (C)12 John Cheek Top 8
16.06Carter McCauleyJefferson/Boulder (B)11 John Cheek Top 8
16.07Milo SteinerBozeman (AA)11 4 B's Invitational
16.08Hank RuggFrenchtown (A)11 Western A Divisional
16.17Sam SteneShepherd (B)Billings Freshman Invitational