Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for B200M is: 23.2
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
21.68Jaden FosterMissoula Sentinel (AA)11 State AA
21.72Chance Sheldon-AllenFlathead (AA)11 State AA
21.80Casey GunliksonSweet Grass County/Big Timber (B)12 State B
21.90Cooper CraigBozeman (AA)11 State AA
21.94Connor RyanBillings West (AA)11 Kelly Walsh Invitational (WY)
21.94Austin HernandezHuntley Project (B)12 State B
22.20Dyllyn StablerGlacier (AA)12 State AA
22.27Kameron RauserBroadwater/Townsend (B)12 State B
22.34Hunter MahanLoyola Sacred Heart (B)11 State B
22.35Eyezayah BoroughsBillings West (AA)12 Kelly Walsh Invitational (WY)
22.39Neil DailyMissoula Sentinel (AA)10 State AA
22.46Hunter Bear CloudHardin (A)10 State A
22.46Jace KlucewichFrenchtown (A)10 KLH Memorial Track Meet
22.46Jack WaddellPark/Livingston (A)10 State A
22.47Keith VanderlaanCuster County/Miles City (A)12 State A
22.52Martin FarverScobey (C)12 State C
22.52Cutter ThatcherButte Central (A)11 State A
22.54Malikye SimpsonBillings Senior (AA)State AA
22.56Bret MorrisHelena Capital (AA)10 State AA
22.57Drew MorganColumbia Falls (A)12 Western Top 10 Meet
22.59Ryder MeyerFairfield (B)12 State B
22.61Tommy MellottButte (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
22.63Jay BeagleLibby (A)10 Nelson-Thomas ABC Meet
22.65Hunter LeightyTroy (B)12 State B
22.66Ethan RennerLaurel (A)11 State A
22.68Tyler RuedBozeman (AA)12 Eastern AA Divisionals
22.69Ben MaehlMissoula Big Sky (AA)11 Capital/Great Falls/Big Sky Tri
22.72Beau DanticLaurel (A)State A
22.73Logan RobinsonSeeley-Swan (C)12 Frenchtown Invitational
22.73Trevin GradneyBillings West (AA)12 Kelly Walsh Invitational (WY)
22.75Dylan CervelliBeaverhead County/Dillon (A)12 State A
22.76Daniel HenjumColumbia Falls (A)11 Nelson-Thomas ABC Meet
22.78Milo CarpenterBillings West (AA)12 Kelly Walsh Invitational (WY)
22.80Joe OlsonBozeman (AA)12 Skor DeKam
22.82Brody GrebeMelstone (C)12 State C
22.83Brandon MachartScobey (C)12 State C
22.86Michael PughMalta (B)12 State B
22.88Rafe PremoGreat Falls CMR (AA)Great Falls City Meet
23.00Dylan TaylorStanford-Geyser-Denton (C)11 State C
23.01Noel Reynolds Jr.Belgrade (A)11 CMR Quadrangular
23.03Tyler FitzsimmonsGlasgow (B)11 State B
23.04Billy UlleryFort Benton (C)10 Northern C Divisional
23.11Preston BranstetterLaurel (A)12 State A
23.12Dakota WoodSeeley-Swan (C)11 State C
23.13Payton AterMissoula Sentinel (AA)10 Glacier-Sentinel Dual
23.16Hunter ShelmerdineSeeley-Swan (C)12 Western C Divisional
23.17Justus PetersonBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
23.18Taco DowlerBillings West (AA)Kelly Walsh Invitational (WY)
23.19Evan MajorBelgrade (A)Belgrade Senior Night
23.20Josh MacyBillings Skyview (AA)11 Kelly Walsh Invitational (WY)
23.25Benjamin TuinstraValley Christian (C)12 State C