Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for G1600M is: 5:38
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
5:11.42Tiahna VladicBillings Senior (AA)12 Billings Senior Tuesday Meet
5:11.48Ember StrattonMissoula Hellgate (AA)12 MCPS Invite
5:12.58Terra TromBozeman (AA)11 Great Falls Optimist Invitational
5:15.01Katie MunroSea Level Times ()11 Arcadia Invitational (CA)
5:16.45Bea FrissellPolson (A)12 Sapphire Twilight Invitational
5:19.82Elise StearnsMissoula Hellgate (AA)12 Great Falls Optimist Invitational
5:20.05Alex MooreBozeman (AA)11 Bozeman Quadrangular
5:22.57Elena VanderslootBillings Senior (AA)11 Gary Benson Invitational (WY)
5:22.91Kylie HartnettHelena (AA)GFH Vs Billings West/Helena High
5:23.85Kynsie SchmidtGreat Falls CMR (AA)10 Great Falls Optimist Invitational
5:25.37Brynnli PoulsenHamilton (A)10 MCPS Invite
5:26.82Grace GilbrethBozeman (AA)10 4 B's Invitational
5:28.39Hannah PerrinFlathead (AA)10 Flathead vs. Glacier
5:28.62Katie MunroMissoula Hellgate (AA)11 MCPS Invitational
5:29.06Madison EdwardsMissoula Big Sky (AA)12 MCPS Invite
5:29.45Whitney HansonColstrip (B)12 Laurel/Park City Invite
5:29.60Bridget BoyleBozeman (AA)12 Bozeman Quadrangular
5:30.24Emberlyn Hoffman-GaschkBillings Skyview (AA)10 Gary Benson Invitational (WY)
5:32.17L'Tia LawrenceHarlem (B)11 Havre Lions
5:32.34Sage BrooksMissoula Hellgate (AA)10 Great Falls Optimist Invitational
5:32.88Riley MooreBozeman (AA)10 Bozeman Quadrangular
5:34.36Anya YoungBigfork (B) Seeley-Swan Invitational
5:34.54Hayley BurnsColstrip (B)Laurel/Park City Invite
5:34.98Abby KendrickMissoula Hellgate (AA)10 MCPS Invite
5:35.25Hailey NielsonButte (AA)10 CMR/Butte/Helena Triangular
5:35.44Kyle OlsonThree Forks (B) Sunshine Meet
5:35.58Georgianna FischerBozeman (AA)11 Great Falls Optimist Invitational
5:36.19Natalie LileHuntley Project (B)Laurel/Park City Invite
5:36.44Ellie HullBozeman (AA)10 Bozeman Quadrangular
5:37.06Hallie HemenwayManhattan (B)10 Billings Invitational
5:37.38Freya JonesMissoula Big Sky (AA)MCPS Invite
5:37.74Natalie YocumFrenchtown (A)12 MCPS Invite
5:38.32Gracee LekvoldScobey (C)10 Wibaux Invitational
5:38.54Grace TimmLaurel (A)10 Billings Invitational