Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
18-07Brooke StaynerMissoula Sentinel (AA)11 State AA
18-03Audrey McElmurryMissoula Sentinel (AA)12 State AA
17-11.25Taylor BrisendineGlacier (AA)12 State AA
17-10.5Rileigh McGreeButte Central (A)11 Western A-B-C Top 10
17-10Logan TodorovichHelena (AA)Sentinel-Helena Dual
17-08.75Kaitlin GrossmanBillings West (AA)11 State AA
17-07.25Perry PaffhausenMissoula Hellgate (AA)11 State AA
17-06Peyton JanewayBaker (B)11 Bowman County Invite (ND)
17-05.5Ashton LewisStevensville (A)12 Ravalli County Meet
17-05.25Erin WildeWhitefish (A)11 Columbia Falls Iceberg Invitational
17-04Aspen GieseFort Benton (C)12 Northern C Divisional
17-03.5Abby ClarkFort Benton (C)12 State C
17-03.5Sydney BranderSaint Ignatius (B)12 7B Districts
17-03.25Isabella OliverBozeman (AA)12 State AA
17-03.25Alix MundMissoula Hellgate (AA)State AA
17-03Ella MoodryButte Central (A)John Tomich Invitational
17-02.25Hailey CoeyBillings West (AA)11 State AA
17-01.25Lauryn FrideresBillings West (AA)11 West High Tue Meet #3
17-00.25Jasmyn MurphyThree Forks (B)11 State B
17-00Nigeria Long-WestmorelandBillings Senior (AA)11 Gallatin-Billings Senior Dual
17-00Gracey WillisLaurel (A)12 Colstrip Invite
16-11.75Teagan EricksonSaco (C)Gene Nelson Memorial Invite
16-11.75Kaitlyn McCollyHinsdale (C)12 State C
16-10Ainsley ShipmanBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
16-09.5Taylor StewartSidney (A)12 Dickinson Pankratz Meet (ND)
16-09.5Olivia Gilliam-SmithLibby (A)12 Lincoln County Meet
16-08.75Rylee ArmstrongFergus/Lewistown (A)10 Eastern A Divisional
16-08.5Gabbie HasskampMissoula Big Sky (AA)11 Helena-Big Sky Dual
16-08.5Kellan WahlBillings Central (A)12 Eastern A Divisional
16-08.25Emily MaughanSeeley-Swan (C)10 13C Districts
16-08.25Madeline SeversonManhattan (B)12 State B
16-08Madison ClauseBillings Skyview (AA)11 Billings Skyview-Belgrade Dual
16-08Sydney PetersenBeaverhead County/Dillon (A)State A
16-07Anna TrudnowskiButte (AA)12 Butte - Glacier Dual
16-07Eleace ShawConrad (B)10 Cut Bank Quad
16-07Akilah KubiFlathead (AA)10 Glacier-Flathead Dual
16-06.5Emily McElmurryMissoula Sentinel (AA)Big Sky-Sentinel Dual
16-05.5Taylee ChirrickBillings West (AA)Billings West-Bozeman Dual
16-05Macee MurphyHuntley Project (B)11 Laurel/Park City Invite
16-05Ava KellenbergMissoula Sentinel (AA)Glacier-Sentinel Dual
16-05Brooke ReuterSavage (C)Fairview Invitational
16-04.5Elizabeth HeuiserHelena (AA)12 Sentinel-Helena Dual
16-04.5Hannah SchonhoffBozeman (AA)11 Bozeman-Skyview Dual
16-04Emily CooleySweet Grass County/Big Timber (B)11 State B
16-04Taylor EvansConrad (B)Fairfield Belt Invite
16-03.75Abbey GranboisCulbertson (C)12 Fairview Invitational
16-03.5Taylinn GarrettButte (AA)12 Capital vs Butte
16-03.5Libby HansenHelena Capital (AA)11 Glacier-Capital Dual
16-03Maddie RobisonColumbia Falls (A)11 Western A-B-C Top 10
16-02.5Saraya AfrankBaker (B)State B
16-02.5Kennedy HamptonHavre (A)12 Eastern A Twilight Meet
16-02.5Maliyah HicksGreat Falls (AA)11 Great Falls Crosstown Dual
16-02.5Tommye KellyWhitefish (A) State A
16-02.25Hailee StilesJefferson/Boulder (B)12 John Tomich Invitational
16-02.25Bethany SorensenGlacier (AA)11 Glacier-Sentinel Dual
16-02Caroline JeterBillings West (AA)12 Gallatin-Billings West Dual
16-02Bailey SmithWhitefish (A)Whitefish-Flathead Dual
16-01.75Carlie GrossHelena Capital (AA)12 Western AA Divisional
16-01.25Megan CarpenterHelena Capital (AA)10 Helena Crosstown
16-01Lauren HeuiserHelena (AA)10 Sentinel-Helena Dual
16-01Erica SmithMalta (B)12 2B Districts
16-00.75Taylor SteinagelBelgrade (AA)11 Bozeman-Belgrade Dual
16-00.5Grace StoddartBozeman (AA)10 Bozeman-Skyview Dual
16-00.25Zeason SchafferPowder River County/Broadus (C)Lockwood Invite
16-00Emma McCarthyGreat Falls CMR (AA)11 Skyview CMR Dual
16-00Sarah MorrisBelgrade (AA)11 Bozeman-Belgrade Dual
16-00Rylee BoltzLibby (A)10 Libby Invitational
15-11.5Cassidy AlberVictor (C)12 Ravalli County Meet
15-11.5Julia AlmazonPark/Livingston (A)10 Laurel/Park City Invite
15-11.25Sala PorterBillings Senior (AA)11 Gallatin-Billings Senior Dual
15-11Sadie FiliusHavre (A)11 Sidney Invitational
15-10.75Demi SmithFrenchtown (A)11 Western A Divisional
15-10.5Liv WangerinPlentywood (C)11 Sidney Invitational
15-10.5Anna BroquistGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls Crosstown Dual
15-10.25Molly MolvigBillings Central (A)12 West High Tue Meet #3
15-10Madison WahlDawson County/Glendive (A)12 Bowman County Invite (ND)
15-10Mari AndersonGreat Falls Central (B)10 Choteau Acantha Invitational
15-10Codi NagleDawson County/Glendive (A)Eastern A Divisional