Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
44-11Hayden DiekhansFort Benton (C)12 State C
44-03Gabe MenickeWhitefish (A)11 State A
44-02.5Hunter Bear CloudHardin (A)12 Midland Roundtable Top 10
44-02Girma DetwilerRonan (A)12 Western A-B-C Top 10
44-00.5Christian HansenButte (AA)12 Butte-Big Sky Dual
43-08Chase KeatingReed Point-Rapelje (C)12 State C
43-00.5Carter WhiteFrenchtown (A)10 State A
42-11Noah BouchardHuntley Project (B)12 4B Districts
42-08Tate KauffmanGlacier (AA)11 State AA
42-04.75Riley BastaDawson County/Glendive (A)11 MHSA Class A-B State Track & Field Meet
42-04.5Tate SmithTwin Bridges (C)12 State C
42-04Dylan ZinkFlathead (AA)11 Glacier-Flathead Dual
42-03Tyler GordonBelgrade (AA)12 Eastern AA Divisional
42-02.5Jaymn MedlockBillings West (AA)12 Billings West-Great Falls Dual
42-01.5Isiah MarquartFergus/Lewistown (A)12 Sidney Invitational
42-01.5Carter McDowellSimms (C)12 10C Districts
42-01.25Cale WhiteFrenchtown (A)11 Western A-B-C Top 10
42-01Braden MorrisJefferson/Boulder (B)11 Joliet/PC Invitational
42-00.5Jackson TarumGreat Falls Central (B)11 1B Districts
42-00.5Ryan FenleyHarlowton-Ryegate (C)12 Snowflake Track Meet
42-00.25Bauer SeewaldCut Bank (B)11 State B
41-11Louis SandersMissoula Big Sky (AA)11 Glacier-Big Sky Dual
41-10Rowley DuprasMissoula Sentinel (AA)10 Western AA Divisional
41-09Payton KokotPark/Livingston (A) State A
41-07.75Kellan BellerStevensville (A)10 Frenchtown Bronc Open
41-07.25Colton NagleDawson County/Glendive (A)11 Eastern A Divisional
41-07Drew RoggePark/Livingston (A)11 John Tomich Invitational
41-04Trevor MosnessSweet Grass County/Big Timber (B) State B
41-03.75Benjamin KoselRoberts (C) State C
41-03Kyle HarmonChester-Joplin-Inverness (C)11 Cascade B-C Top 12
41-03Jeffrey JacobsFrenchtown (A)12 Nelson-Thomas ABC Meet
41-03Donnie SteenBaker (B)11 Wibaux Invitational
41-02.75Ty AtorBozeman (AA)12 State AA
41-02Skeet ScharfeMissoula Hellgate (AA)10 Western Top 10
41-1.75Cormac BennBigfork (B)12 Ronan Dilly Bar Invitational
41-01.75Noah WilsonEnnis (C) State C
41-01Gavin GrosenickGreat Falls CMR (AA)11 Great Falls Crosstown Dual
41-00.5Brock PingBillings Central (A)12 Colstrip Invite
41-00Michael HaydenBillings Central (A)12 Glendive Elk's Invitational
41-00Zarec CoutureRonan (A)12 Western A Divisional
41-00Holter SantosBeaverhead County/Dillon (A)11 Seeley-Swan Invite #2