Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
14.58Brooke StaynerMissoula Sentinel (AA)11 Western Top 10
14.76Carlee FrybergerCharlo (C)12 Western C Divisional
15.01Kaitlyn McCollyHinsdale (C)12 State C
15.15Kathryn SheridanHelena Capital (AA)State AA
15.27Hailey CoeyBillings West (AA)11 Billings West-Senior Dual
15.34Emily McElmurryMissoula Sentinel (AA)State AA
15.36Logan TodorovichHelena (AA)State AA
15.36Ainsley ShipmanBeaverhead County/Dillon (A)11 Western A Divisional
15.47Macee MurphyHuntley Project (B)11 Southern B Divisional
15.48Taylor BrisendineGlacier (AA)12 State AA
15.52Anna TrudnowskiButte (AA)12 State AA
15.54Keara BurgessMissoula Big Sky (AA)12 Butte-Big Sky Dual
15.63Rileigh McGreeButte Central (A)11 State A
15.81Olleca SeversonManhattan (B)12 State B
16.06Grace DenmanMissoula Big Sky (AA)12 State AA
16.24Rylee ArmstrongFergus/Lewistown (A)10 Eastern A Divisional
16.31Abby ClarkFort Benton (C)12 State C
16.34Hailey EllsWhitefish (A)Western A Divisional
16.36Skye ThompsonFlathead (AA)12 Western Top 10
16.37Rachel PlasterHelena (AA)11 Helena Crosstown Dual
16.44Sydney PetersenBeaverhead County/Dillon (A)Western A-B-C Top 10
16.44Macy MayerBozeman (AA)12 Billings West-Bozeman Dual
16.47Grace AlexanderJefferson/Boulder (B)12 5B Districts
16.49Libby LinderHelena Capital (AA)12 Western AA Divisional
16.50Annie KaulPlentywood (C)10 State C
16.52Olivia LewisCorvallis (A)State A
16.55Cheyenne MaddoxFairfield (B)12 Cascade B-C Top 12
16.56Lily TankoFlathead (AA)11 Western AA Divisional
16.56Julia MaderBillings Skyview (AA)12 State AA
16.57Alyssa BoshartSweet Grass County/Big Timber (B)11 5B Districts
16.58Claire BucklinSunburst (C) State C
16.59Ashlyn SavikBigfork (B)10 Western B Divisional
16.65Amber AndersonDarby (C)11 State C
16.65Havyn VandenacreBroadwater/Townsend (B)5B Districts
16.66Brayli ReimerRed Lodge (B)10 State B
16.68Gracey CarterBelgrade (AA)12 State AA
16.70Alexis ThorntonGreat Falls CMR (AA) State AA
16.75Emma EvensonRed Lodge (B)12 Southern B Divisional
16.75Alexis DeVriesManhattan Christian (C)10 State C
16.76Eva WagonerBig Sandy (C) State C
16.77Allie WallaceFort Benton (C)12 Cascade B-C Top 12