Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
57.21Odessa ZentzHelena (AA)11 State AA
57.27Taylee ChirrickBillings West (AA)State AA
57.46Mikenna EllsWhitefish (A)12 Nelson-Thomas ABC Meet
58.32Sariah MaughanSeeley-Swan (C)11 State C
58.34Jewel OlsonWolf Point (B)12 State B
58.36Brooke ReuterSavage (C)State C
58.45Anna TrudnowskiButte (AA)12 State AA
58.68Madeline SeversonManhattan (B)12 State B
58.81Hailey BurgerHelena Capital (AA)State AA
59.34Lindsey PaulsonBelt (C)11 Choteau Twilight Meet
59.42Alyse AbyLaurel (A)10 State A
59.86Cerise LeeFlathead (AA)11 State AA
59.87Brooke StaynerMissoula Sentinel (AA)11 Sentinel-Helena Dual
59.88Alyssa BoshartSweet Grass County/Big Timber (B)11 Midland Roundtable Top 10
59.89Katie WhitehurstWhitehall (B)12 5B Districts
1:00.02Jadyn VanDykenManhattan Christian (C)10 Midland Roundtable Top 10
1:00.06Peyton WalkerFlathead (AA)10 Western AA Divisional
1:00.21Elizabeth FieldWestby-Grenora (C)11 State C
1:00.23Rylee BoltzLibby (A)10 Lincoln County Meet
1:00.24Kaitlin GrossmanBillings West (AA)11 State AA
1:00.28Havyn VandenacreBroadwater/Townsend (B)5B Districts
1:00.28Aspen GieseFort Benton (C)12 9C Districts
1:00.31Carly CookLaurel (A)10 Midland Roundtable Top 10
1:00.49Claire HutchisonStevensville (A)10 State A
1:00.51Aley AllerSweet Grass County/Big Timber (B)Midland Roundtable Top 10
1:00.54Kellan WahlBillings Central (A)12 State A
1:00.59Carly RyanHelena (AA)11 Western AA Divisional
1:00.61Molly MolvigBillings Central (A)12 State A
1:00.61Tori Noland-GillespieFlathead (AA)12 Western AA Divisional
1:00.95Hailey EllsWhitefish (A)Whitefish-Flathead Dual
1:01.06Brooke ZetooneyWhitefish (A)Whitefish-Flathead Dual
1:01.13MacKenzie MorganNoxon (C)12 State C
1:01.38Perry PaffhausenMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
1:01.40Chloe DaviesBillings West (AA)11 Midland Roundtable Top 10
1:01.44Hallie NeibauerChinook (C)North/East Top 10
1:01.52Ashton LewisStevensville (A)12 Western A Divisional
1:01.53Loy WaidHavre (A) State A
1:01.56Laynie SattorivaNorth Star (C)10 State C
1:01.66Isabelle CookeWhitefish (A)Whitefish - Flathead Dual Meet
1:01.76Sabryn KnightMissoula Sentinel (AA)12 Sentinel-Hellgate Dual
1:01.84Bella KleinRoundup (B)11 Southern B Divisional
1:01.90Allie DaleTwin Bridges (C) State C
1:01.98Cooper KnarrBozeman (AA)12 State AA
1:02.03Hayley BurnsBozeman (AA)11 Bozeman-CMR Dual