Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
10:47.19Kensey MayMissoula Hellgate (AA)11 State AA
10:52.28Hannah PerrinFlathead (AA)12 State AA
10:58.21Sage BrooksMissoula Hellgate (AA)12 Hellgate-Butte Dual
10:59.16Ellie HullBozeman (AA)12 State AA
11:02.45Abby KendrickMissoula Hellgate (AA)12 State AA
11:02.95Natalie McCormickBozeman (AA)12 State AA
11:06.78Hayley BurnsBozeman (AA)11 State AA
11:13.68Ali KeithBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
11:15.24Emma NelsonMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
11:22.52Lilli Rumsey EashFlathead (AA)State AA
11:24.32Kylie HartnettHelena (AA)11 State AA
11:28.30Lara EricksonColumbia Falls (A)12 State A
11:34.57Annika KendrickMissoula Hellgate (AA)10 State AA
11:36.06Emberlyn Hoffman-GaschkBillings Skyview (AA)12 State AA
11:39.14Lucia McCormickBozeman (AA)10 State AA
11:42.75Nomi FriedmanBozeman (AA)Bozeman-Belgrade Dual
11:47.60Hallie HemenwayManhattan (B)12 State B
11:47.79Hailey NielsonButte (AA)12 Western AA Divisional
11:50.12Annie KaulPlentywood (C)10 State C
11:50.27Siri EricksonColumbia Falls (A)10 State A
11:50.36Andria MourichLaurel (A)12 Eastern A Divisional
11:50.60Lindsey PaulsonBelt (C)11 State C
11:54.38Madison HarmerHardin (A)12 Eastern A Divisional
11:54.61Ada BielerChoteau (B)10 State B
11:55.44Hannah LukasikBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
11:55.61Grace TimmLaurel (A)12 Eastern A Divisional
11:56.06Natalie WoodSweet Grass County/Big Timber (B)10 State B
11:58.02Rosalie MortensonMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
11:58.93Emma StolteBroadwater/Townsend (B)11 Manhattan Christian Invite
11:59.30Iris McKeanGlasgow (B)11 North/East Top 10
12:00.35Katie GleasonCorvallis (A)12 State A
12:00.80Mariah AragonHardin (A)Eastern A Divisional
12:02.30Brynnli PoulsenHamilton (A)12 State A
12:03.44Kathleen CombsBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
12:03.94Stella DiazMissoula Hellgate (AA)Western Top 10
12:05.24Natalie NicholasBozeman (AA)Bozeman Crosstown Dual
12:05.56Isabel SchauberBillings Skyview (AA)11 Eastern AA Divisional
12:06.23Izzy MunroMissoula Hellgate (AA)11 Capital vs Hellgate
12:06.68Caelin NippardBillings Skyview (AA)12 Eastern AA Divisional
12:07.34Emily SeeGlasgow (B)State B
12:07.65Penelope MacfarlaneGallatin (Bozeman) (AA)11 Eastern AA Divisional
12:10.31Isabella LaneGlacier (AA)11 Western AA Divisional
12:10.89Olivia BuoyCorvallis (A)10 Western A Divisional
12:14.41Madelaine JellisonFlathead (AA)10 Big Sky-Flathead Dual
12:16.44Lillian CommonsMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
12:16.98Annie MendenHelena (AA) Western AA Divisional
12:17.10Ava BellachManhattan Christian (C) State C
12:17.22Jazmin GorderPoplar (B)11 Fairfield Belt Invite
12:18.01Emma ComptonHelena Capital (AA)10 Western AA Divisional
12:18.21Hannah SempfColumbia Falls (A)11 Sapphire Twilight Meet
12:18.54Grace GilbrethBozeman (AA)12 Bozeman Crosstown Dual
12:19.99Kia WassonWhitewater (C)12 State C
12:20.28Lauren TaylorLaurel (A)11 Eastern A Divisional
12:22.93Nina BadgerGreat Falls CMR (AA)10 Eastern AA Divisional
12:23.49Morgan GrubeWhitefish (A)Western A Divisional
12:24.07Abigail SherwoodFrenchtown (A)12 Western A Divisional