Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
25.12Odessa ZentzHelena (AA)11 State AA
25.51Brooke ReuterSavage (C)State C
25.56Jaeden WolffBillings West (AA)11 State AA
25.62Emilie CollinsWest Yellowstone (C)11 State C
25.73Brooke StaynerMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
25.74Taylee ChirrickBillings West (AA)State AA
25.76Mikenna EllsWhitefish (A)12 Western A Divisional
25.89Brooke ZetooneyWhitefish (A)Western A Divisional
25.92Molly MolvigBillings Central (A)12 Eastern A Divisional
25.94Kellan WahlBillings Central (A)12 Eastern A Divisional
26.03Jewel OlsonWolf Point (B)12 State B
26.05Ave RobertsBillings Skyview (AA)10 Eastern AA Divisional
26.10Kathryn SheridanHelena Capital (AA)State AA
26.10Alyssa BoshartSweet Grass County/Big Timber (B)11 State B
26.15Carlee FrybergerCharlo (C)12 State C
26.26Emily RatzMissoula Hellgate (AA)12 State AA
26.28Alexis KnightMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
26.32Jadyn VanDykenManhattan Christian (C)10 State C
26.33Rileigh McGreeButte Central (A)11 Butte-Sentinel Dual
26.35Gabbie HasskampMissoula Big Sky (AA)11 Butte-Big Sky Dual
26.47Claire HutchisonStevensville (A)10 State A
26.47Ally SempfColumbia Falls (A)Western A Divisional
26.48Alyse AbyLaurel (A)10 State A
26.52Isabella PingBillings Senior (AA)State AA
26.56Sabryn KnightMissoula Sentinel (AA)12 Western Top 10
26.56Clare RonayneJefferson/Boulder (B)State B
26.57Katie WhitehurstWhitehall (B)12 Park Invitational #3
26.62Madeline SeversonManhattan (B)12 State B
26.62Stephanie AndersonCut Bank (B)10 Cal Wearley Memorial
26.67Hailey BurgerHelena Capital (AA)Western AA Divisional
26.69Kaitlin GrossmanBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
26.71Hadlea FredMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisional
26.75Cooper KnarrBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
26.82Macee MurphyHuntley Project (B)11 4B Districts
26.90Olivia CollinsGallatin (Bozeman) (AA)10 Gallatin-Billings West Dual
26.95Eliana KuperusManhattan Christian (C) State C
26.97Havyn VandenacreBroadwater/Townsend (B)State B
27.02Elizabeth FieldWestby-Grenora (C)11 State C
27.08Peyton WalkerFlathead (AA)10 Western AA Divisional
27.09Tommye KellyWhitefish (A) State A
27.10Ashton LewisStevensville (A)12 Darby-Florence Invite
27.11Leigha GrabowskaPark City (C) State C
27.11Jordan CassidyBelgrade (AA)11 State AA
27.14Katelyn HamillHelena (AA)12 Helena Crosstown Dual
27.16Sariah MaughanSeeley-Swan (C)11 Sapphire Twilight Meet
27.19Rylee BoltzLibby (A)10 Western A Divisional
27.20Sophia BohlBillings Central (A) State A
27.20Isabelle LinderHelena Capital (AA)Western Top 10