Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
21.92Hunter Bear CloudHardin (A)12 State A
22.07Malikye SimpsonBillings Senior (AA)11 Senior/Skyview Dual
22.24Tanner HuffButte (AA)12 State AA
22.29Taco DowlerBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
22.33Jakob WebingerLaurel (A)11 Eastern A Divisional
22.33Evan MajorBelgrade (AA)11 Bozeman-Belgrade Dual
22.35Ridger PalmaLoyola Sacred Heart (B)11 State B
22.37Nolan LottonHavre (A)12 Eastern A Divisional
22.40Jay BeagleLibby (A)12 State A
22.61Michael SwanManhattan (B)11 State B
22.68Tanner MacyBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisional
22.68Treyton AndersonBeaverhead County/Dillon (A)11 Western A Divisional
22.75Colby MartinezColumbus (B)11 State B
22.76Bret MorrisHelena Capital (AA)12 Glacier-Capital Dual
22.79William UlleryFort Benton (C)12 State C
22.80Joseph CeccacciMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
22.80Clint AmbuehlBillings West (AA)12 Billings West-Bozeman Dual
22.84Jack WaddellLaurel (A)12 Laurel/Park City Invite
22.86Zach MerrifieldButte (AA)12 Western AA Divisional
22.86Noah DahlkeGallatin (Bozeman) (AA)11 Gallatin-Billings Senior Dual
22.88Brock PingBillings Central (A)12 State A
22.89Reed HarrisGreat Falls (AA)10 Billings West-Great Falls Dual
22.90Kaimen EvansBelt (C)12 Northern C Divisional
22.90Jace DuvalColumbia Falls (A) State A
22.92Jay JetmoreRed Lodge (B)12 State B
22.95John HanserColumbus (B) State B
22.98Joey VisserJefferson/Boulder (B)11 John Tomich Invitational
22.98Thomas CarterHelena Capital (AA)10 Helena Crosstown Dual
22.98Garrett SchmillFrenchtown (A)11 State A
22.98Kade OlsonMissoula Big Sky (AA)12 Butte-Big Sky Dual
23.03Neil DailyBillings West (AA)12 Skyview-West Dual
23.05Christian VetterButte (AA)12 Capital-Butte Dual
23.06Dallin NelsonSimms (C)12 State C
23.08Ryan NeilButte (AA)12 State AA
23.10Ty FergusonSweet Grass County/Big Timber (B)12 State B
23.10Jace KlucewichMissoula Sentinel (AA)12 Glacier-Sentinel Dual
23.11Nate PrietoFlathead (AA)11 Western Top 10
23.13Ashton GroverFergus/Lewistown (A)11 Park Invitational #4
23.16Daniel Botti-AndersonGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls Crosstown Dual
23.16Kaeden SagerEast Helena (A) State A
23.16Easton LeadbetterHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
23.17Christian HansenButte (AA)12 Western AA Divisional
23.17AJ UlrichsBillings Central (A)11 Park Invitational #4
23.17Dilen Barington-MillerBillings Skyview (AA)11 Eastern AA Divisional
23.18Gavin VandenacreBroadwater/Townsend (B)11 State B
23.18Tanner SchwendLaurel (A) State A
23.19Owen HoagSeeley-Swan (C)10 KLH Memorial Invitational
23.20Gabe MenickeWhitefish (A)11 State A