Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
43.94Brooke StaynerMissoula Sentinel (AA)11 State AA
45.61Kaitlyn McCollyHinsdale (C)12 3C Districts
45.64Keara BurgessMissoula Big Sky (AA)12 State AA
45.82Kathryn SheridanHelena Capital (AA)State AA
46.02Anna TrudnowskiButte (AA)12 State AA
46.09Rileigh McGreeButte Central (A)11 State A
46.09Gracie BradleyColstrip (B)11 Midland Roundtable Top 10
46.13Havyn VandenacreBroadwater/Townsend (B)Southern B Divisional
46.15Hailey EllsWhitefish (A)State A
46.34Olivia LewisCorvallis (A)Western A Divisional
46.60Macee MurphyHuntley Project (B)11 4B Districts
46.63Carlee FrybergerCharlo (C)12 State C
46.78Ainsley ShipmanBeaverhead County/Dillon (A)11 Western A Divisional
46.84Sidney GulickGlacier (AA)11 State AA
47.00Skye ThompsonFlathead (AA)12 State AA
47.07Olleca SeversonManhattan (B)12 State B
47.20Hailey FlamandMissoula Hellgate (AA)11 State AA
47.28Jasmyn MurphyThree Forks (B)11 Park Invitational #3
47.38Abby ClarkFort Benton (C)12 Northern C Divisional
47.49Audrey McElmurryMissoula Sentinel (AA)12 Sentinel-Capital Dual
47.60Brayli ReimerRed Lodge (B)10 4B Districts
47.82Lauryn PetersenBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
47.84Kara ReedDenton-Geyser-Stanford (C)10 Northern C Divisional
48.09Claire BucklinSunburst (C) State C
48.16Rylee ArmstrongFergus/Lewistown (A)10 Eastern A Divisional
48.18Grace GackleCircle (C)North/East Top 10
48.19Cienna SoensBillings Skyview (AA)Billings Skyview-Belgrade Dual
48.24Libby LinderHelena Capital (AA)12 Western Top 10
48.27Lily TankoFlathead (AA)11 Western AA Divisional
48.38Allie WallaceFort Benton (C)12 Frenchtown Bronc Open
48.42Sydney PetersenBeaverhead County/Dillon (A)Western A Divisional
48.46Maeve IngelfingerWhitefish (A)Western A Divisional
48.47Cerise LeeFlathead (AA)11 Western AA Divisional
48.49Grace AlexanderJefferson/Boulder (B)12 John Tomich Invitational
48.50Teigan TaylorFairview (C)11 North/East Top 10
48.61Sadie FiliusHavre (A)11 State A
48.63MG Spotted BearBillings Skyview (AA)11 State AA
48.72Bella KleinRoundup (B)11 Colstrip Invite
48.76Rachel PlasterHelena (AA)11 Helena Crosstown Dual
48.79Megan KnackEnnis (C) State C