Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
4:55.48Sage BrooksMissoula Hellgate (AA)12 State AA
5:00.43Kensey MayMissoula Hellgate (AA)11 State AA
5:04.39Abby KendrickMissoula Hellgate (AA)12 State AA
5:06.55Lilli Rumsey EashFlathead (AA)State AA
5:07.92Natalie McCormickBozeman (AA)12 State AA
5:09.54Ellie HullBozeman (AA)12 State AA
5:09.73Hannah PerrinFlathead (AA)12 Western AA Divisional
5:11.00Kylie HartnettHelena (AA)11 Flathead-Helena Dual
5:12.70Ali KeithBillings West (AA)11 Billings West-Bozeman Dual
5:13.86Lara EricksonColumbia Falls (A)12 Nelson-Thomas ABC Meet
5:13.98Lindsey PaulsonBelt (C)11 State C
5:14.98Grace GilbrethBozeman (AA)12 State AA
5:16.55Emma NelsonMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
5:16.88Hayley BurnsBozeman (AA)11 Midland Roundtable Top 10
5:17.47Emma StolteBroadwater/Townsend (B)11 State B
5:19.08Carly RyanHelena (AA)11 Sentinel-Helena Dual
5:19.39MacKenzie MorganNoxon (C)12 State C
5:21.55Annie KaulPlentywood (C)10 State C
5:21.99Siri EricksonColumbia Falls (A)10 State A
5:22.09Grace TimmLaurel (A)12 State A
5:22.32Ada BielerChoteau (B)10 State B
5:22.80Andria MourichLaurel (A)12 State A
5:22.80Hallie HemenwayManhattan (B)12 Southern B Divisional
5:23.18Sariah MaughanSeeley-Swan (C)11 Western C Divisional
5:24.07Carly CookLaurel (A)10 State A
5:24.26Hannah LukasikBillings West (AA)11 State AA
5:25.18Emberlyn Hoffman-GaschkBillings Skyview (AA)12 Billings Senior-Skyview Dual
5:25.25Lucia McCormickBozeman (AA)10 State AA
5:25.71Ellyse MoccasinHardin (A)10 State A
5:25.75Mariah AragonHardin (A)State A
5:25.95Annika KendrickMissoula Hellgate (AA)10 Western AA Divisional
5:26.14Gracee LekvoldScobey (C)12 State C
5:26.59Hailey NielsonButte (AA)12 Western Top 10
5:26.90Abigail SherwoodFrenchtown (A)12 State A
5:28.05Olivia BuoyCorvallis (A)10 Western A-B-C Top 10
5:28.13Natalie NicholasBozeman (AA)Midland Roundtable Top 10
5:28.35Isabella LaneGlacier (AA)11 Western AA Divisional
5:29.40Brynnli PoulsenHamilton (A)12 Nelson-Thomas ABC Meet
5:29.89Lilyann MacfarlaneGallatin (Bozeman) (AA)11 Gallatin-Billings Senior Dual
5:29.97Samantha FenleyHarlowton-Ryegate (C)10 State C
5:30.34Madison HarmerHardin (A)12 State A
5:31.29Natalie WoodSweet Grass County/Big Timber (B)10 5B Districts
5:31.90Odessa ZentzHelena (AA)11 Helena-Glacier Dual
5:31.95Iris McKeanGlasgow (B)11 State B
5:32.06Kelsey PlymaleColumbus (B)10 Al Walker Memorial
5:33.40Lauren TaylorLaurel (A)11 Eastern A Divisional
5:33.76Jazmin GorderPoplar (B)11 State B
5:35.29Pauline MeshewBozeman (AA)Senior-Bozeman Dual
5:35.35Eliza BentlerBillings Senior (AA)11 Senior/Skyview Dual
5:35.51Hailey PowellBeaverhead County/Dillon (A)Western A-B-C Top 10
5:36.17Winnie PhansombunFergus/Lewistown (A)11 State A
5:36.38Laurie DavidsonCorvallis (A)Nelson-Thomas ABC Meet
5:36.78Stella DiazMissoula Hellgate (AA)Sentinel-Hellgate Dual
5:36.97Kia WassonWhitewater (C)12 North/East Top 10
5:37.46Katie GleasonCorvallis (A)12 Nelson-Thomas ABC Meet
5:37.51Olivia CoburnHelena (AA)11 Western Top 10
5:37.62Rosalie MortensonMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
5:37.70Malia BradfordMissoula Sentinel (AA)10 Western AA Divisional