Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
39-07.5Audrey McElmurryMissoula Sentinel (AA)12 State AA
39-04Taylor BrisendineGlacier (AA)12 State AA
37-10Emily McElmurryMissoula Sentinel (AA)Butte-Sentinel Dual
37-03.25Anna TrudnowskiButte (AA)12 State AA
36-08Ainsley ShipmanBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
35-09.5Gracey WillisLaurel (A)12 Eastern A Divisional
35-08.25Ava KellenbergMissoula Sentinel (AA)State AA
35-06.5Alix MundMissoula Hellgate (AA)Western Top 10
35-05.5Hailey CoeyBillings West (AA)11 Gallatin-Billings West Dual
35-05Sydney PetersenBeaverhead County/Dillon (A)Western A Divisional
35-04Kaitlyn McCollyHinsdale (C)12 State C
35-04Kolby GibbsLaurel (A)12 State A
35-03.5Macee MurphyHuntley Project (B)11 Park City/Harlowton Invitational
35-03.5Peyton JanewayBaker (B)11 Baker Invitational
35-01Mia StephanFlathead (AA)Flathead-Butte Dual
35-00Isabella PereiraClark Fork/Alberton-Superior (C)10 State C
34-11.5Sydney BranderSaint Ignatius (B)12 KLH Memorial Invitational
34-11.5Carlee FrybergerCharlo (C)12 Lake County Meet
34-11Teagan EricksonSaco (C)State C
34-10.25Brooke ReuterSavage (C)Eastern C Divisional
34-10Zoey MorastBeaverhead County/Dillon (A)10 Western A-B-C Top 10
34-10Erin WildeWhitefish (A)11 Whitefish-Flathead Dual
34-06.5Elizabeth HeuiserHelena (AA)12 Sentinel-Helena Dual
34-06Erica SmithMalta (B)12 State B
34-05Emma McCauleyJefferson/Boulder (B)10 5B Districts
34-05Tessa SmithFlathead (AA)12 Flathead-Butte Dual
34-03Alexis GreenColumbia Falls (A)11 State A
34-03Zeason SchafferPowder River County/Broadus (C)4C Districts
34-02.75Hannah SchonhoffBozeman (AA)11 State AA
34-02.75Afton WrideFlathead (AA)Western AA Divisional
34-1.75Leina UlutoaRonan (A)10 Ronan Dilly Bar Invitational
34-01.5Cassidy AlberVictor (C)12 Western A-B-C Top 10
34-01Gabbie HasskampMissoula Big Sky (AA)11 Big Sky-Capital Dual
34-00Lauryn FrideresBillings West (AA)11 Billings West-Senior Dual
34-00Rylee ArmstrongFergus/Lewistown (A)10 Eastern A Divisional
33-11Jadyn VanDykenManhattan Christian (C)10 Western C Divisional
33-10Lauren HeuiserHelena (AA)10 Sentinel-Helena Dual
33-10Taylor EvansConrad (B)Choteau Acantha Invitational
33-10Anika PloegerBaker (B)11 Baker Invitational
33-10Sala PorterBillings Senior (AA)11 Belgrade-Senior Dual
33-09Isabella OliverBozeman (AA)12 Billings West-Bozeman Dual
33-09Codi NagleDawson County/Glendive (A)Eastern A Twilight Meet
33-09Bailey SmithWhitefish (A)Western A-B-C Top 10
33-08.75Olleca SeversonManhattan (B)12 State B
33-08Morgan FairchildShields Valley (C)11 12C Districts
33-08Megan CarpenterHelena Capital (AA)10 Glacier-Capital Dual
33-06.25Bethany SorensenGlacier (AA)11 Western AA Divisional
33-05.75Hailee StilesJefferson/Boulder (B)12 State B
33-05.5Paige SawyerMissoula Sentinel (AA)11 Sentinel-Flathead Dual
33-04.5Emma McCarthyGreat Falls CMR (AA)11 Skyview CMR Dual
33-04Lydia KubiakBozeman (AA)10 Eastern AA Divisional
33-04MG Spotted BearBillings Skyview (AA)11 Great Falls-Skyview Dual
33-03.75Macie McNeilLaurel (A) State A
33-03.5Michenna GeorgeMissoula Big Sky (AA)10 Big Sky-Flathead Dual
33-03.5Reagan BrisendineGlacier (AA)Glacier-Flathead Dual
33-03.25Jasmyn MurphyThree Forks (B)11 5B Districts