Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
44-01.5Kylie ZimmerFergus/Lewistown (A)12 Sidney Invitational
43-06.75Jamie WhitedirtColstrip (B)11 Southern B Divisional
40-07.25Katelyn DickemoreHamilton (A)12 State A
40-03Madison LewisCorvallis (A)11 Western A-B-C Top 10
39-04.25Hannah CooperHuntley Project (B)12 Southern B Divisional
39-04.25Talen RogersColstrip (B)State B
38-09Tesse KampsGallatin (Bozeman) (AA)Gallatin-Billings Senior Dual
38-05.75Mara ParksMissoula Hellgate (AA)12 State AA
38-03Ali MerrittSidney (A)12 Eastern A Twilight Meet
38-01.5Aubrie ChristmanHelena (AA)12 Helena-Glacier Dual
38-01Ryann MolineCircle (C)12 Gene Nelson Memorial Invite
37-08Kelsee CummingsWhitewater (C)12 Whitewater/Saco Invitational
37-05.75Teigan HarperLaurel (A)12 Laurel/Park City Invite
37-05Jadyn GackleFairview (C)12 State C
37-04Raily GlikoBelt (C)11 Brent Hitchcock Memorial
37-03.75Klaire KovatchSeeley-Swan (C)12 State C
37-01.25Scout NadeauBigfork (B) State B
36-11.5Sydney MattfeldtHelena (AA)11 State AA
36-10Sadie SmithFrenchtown (A)Western A-B-C Top 10
36-09Kayla BotkinFrenchtown (A)11 Western A Divisional
36-08Rebecca EackerFlathead (AA)12 Western Top 10
36-06.5Cameron GilmanGlacier (AA)12 Glacier-Flathead Dual
36-05.5Alison JenkinsBillings Skyview (AA)11 State AA
36-05Carolyne ChristoffersenFroid-Medicine Lake (C)10 2C Districts
36-03.5Molly CraigHamilton (A)12 Ravalli County Meet
36-03.5Emma BrensdalPlentywood (C)10 State C
35-10.75Tia SiewingMalta (B)10 State B
35-07Emily CooleySweet Grass County/Big Timber (B)11 Southern B Divisional
35-05.75Emma RitterGlacier (AA)12 Helena-Glacier Dual
35-05.75Hailey PackTwin Bridges (C)11 Western C Divisional
35-04.75Aniya RossFergus/Lewistown (A) State A
35-04Kali HoodColumbus (B)11 Al Walker Memorial
35-03.75Avery YoublesMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
35-03.5Rainna FloydPark/Livingston (A)12 Laurel/Park City Invite
35-02.5Christianna WallSidney (A)11 Eastern A Twilight Meet
35-01.25Alliyah StevensFlathead (AA)11 Western AA Divisional