Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
12.26Jaeden WolffBillings West (AA)11 Billings West-Senior Dual
12.40Odessa ZentzHelena (AA)11 Helena-Glacier Dual
12.49Kellan WahlBillings Central (A)12 State A
12.49Brooke ReuterSavage (C)State C
12.49Molly MolvigBillings Central (A)12 Park Invitational #4
12.51Brooke ZetooneyWhitefish (A)State A
12.52Jordan CassidyBelgrade (AA)11 State AA
12.52Alyssa BoshartSweet Grass County/Big Timber (B)11 State B
12.52Mikenna EllsWhitefish (A)12 Western A Divisional
12.63Emilie CollinsWest Yellowstone (C)11 Western C Divisional
12.64Ave RobertsBillings Skyview (AA)10 State AA
12.67Carlee FrybergerCharlo (C)12 State C
12.67Isabella PingBillings Senior (AA)State AA
12.70Taylee ChirrickBillings West (AA)Eastern AA Divisional
12.71Mollee ConlanButte (AA)11 Butte-Big Sky Dual
12.73Alexis KnightMissoula Sentinel (AA)12 State AA
12.74Cora PesantiAnaconda (B)11 John Tomich Invitational
12.79Clare RonayneJefferson/Boulder (B)State B
12.79Kathryn SheridanHelena Capital (AA)Great Falls Frosh Invite
12.79Claire HutchisonStevensville (A)10 Western A-B-C Top 10
12.80Logan TodorovichHelena (AA)State AA
12.81Chevy HansonSimms (C)12 Cascade B-C Top 12
12.83Taylor EvansConrad (B)Cascade B-C Top 12
12.83Jadyn VanDykenManhattan Christian (C)10 State C
12.84Ella MoodryButte Central (A)Western A Divisional
12.84Hadlea FredMissoula Big Sky (AA)11 State AA
12.85Ally SempfColumbia Falls (A)State A
12.86Rileigh McGreeButte Central (A)11 Manhattan Christian Invite
12.89Alexis GreenColumbia Falls (A)11 Libby Invite
12.92Emily CooleySweet Grass County/Big Timber (B)11 State B
12.93Katelyn HamillHelena (AA)12 Helena Crosstown Dual
12.94Ashton LewisStevensville (A)12 Western A Divisional
12.97Mari AndersonGreat Falls Central (B)10 Cascade B-C Top 12
12.97Sydney PetersenBeaverhead County/Dillon (A)State A
12.97Abby ThompsonBillings Senior (AA)Eastern AA Divisional
12.98Mariah FoxLaurel (A) State A
12.99Katie WhitehurstWhitehall (B)12 State B
13.00Emily RatzMissoula Hellgate (AA)12 Western AA Divisional
13.01Bailey RootHelena (AA)12 Helena-Glacier Dual
13.01Isabella PereiraClark Fork/Alberton-Superior (C)10 State C
13.01Ashlyn LuttsBaker (B)11 State B
13.03Chloe DaviesBillings West (AA)11 West High vs Senior Dual
13.06Maliea OwensBillings Skyview (AA) State AA
13.07Emmy MartinHarlowton-Ryegate (C)12 Lockwood Invite #2
13.07Gabbie HasskampMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisional
13.07Maggie PluharGarfield County/Jordan (C)11 Southern C Divisional
13.08Jewel OlsonWolf Point (B)12 MHSA Class A-B State Track & Field Meet
13.08Hailey CoeyBillings West (AA)11 Billings West-Great Falls Dual
13.09Kelcey CoppingFlathead (AA)10 Western AA Divisional
13.09Hailey BurgerHelena Capital (AA)Helena Crosstown Dual
13.10Sydney BranderSaint Ignatius (B)12 Eureka A-B-C Top 8
13.11Madison CaruthersLibby (A) State A
13.13Kendyll SommersHelena (AA)11 Helena-Glacier Dual
13.14Maxine HoaglandWhitehall (B)10 Park Invitational #3
13.14Grace EknessShepherd (B)10 4B Districts
13.15Tandy PlanichekAbsorakee (C) State C
13.15Michelle DalePolson (A)Western A Divisional