Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for GSP is: 35-00
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
42-01.5Nikki KruegerGlacier (AA)12 MHSA State Meet Class AA & B
41-02.5Lauren EmterPark/Livingston (A)12 Eastern A Divisional
40-04Adeline RichardsonFrenchtown (A)12 MHSA State Meet Class A & C
40-00.25Anna ZimmerFergus/Lewistown (A)10 MHSA State Meet Class A & C
38-08Jessica ThompsonPlains (C)11 Jim Johnson Track Meet
38-05.25Ariel ClarkPowell County/Deer Lodge (B)11 MHSA State Meet Class AA & B
38-04.5Emilie HinrichsFrenchtown (A)11 Western A Divisional
38-02.75Hailey PooleHuntley Project (B)12 MHSA State Meet Class AA & B
38-00.25Emily MaloneMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
37-10.5Hailee ReganButte (AA)11 MHSA State Meet Class AA & B
37-10Taylor LaumeyerNashua (C)11 District 3-C Meet
37-09.5Madi ArnesonMissoula Sentinel (AA)11 Great Falls Optimist Club Invite
37-09Denali SmithCorvallis (A)10 Bob Reed/RCIA Meet
37-06.5Aaliyah WoodsMissoula Sentinel (AA)11 MHSA State Meet Class AA & B
37-06Olivia KoberSidney (A)10 Billings Invite
37-05Brookelyn PalinCorvallis (A)12 MHSA State Meet Class A & C
37-04Mya McneelyGlacier (AA)MHSA State Meet Class AA & B
37-04Kindra DunlapHelena (AA)12 Western Montana Top 10
37-03.5Coya NackFort Benton (C)12 Cascade Top 10
37-02Calla HaldorsonCorvallis (A)10 Bob Reed/RCIA Meet
37-01.5Shyanne ClarkGeraldine (C)11 Belt-Fairfield All-Comers 2
37-01Savanna WalkerCuster County/Miles City (A)12 John Polich Invitational
37-01Tarissa PhippsGarfield County/Jordan (C)12 Sidney Invitational
37-01Amy Fjell-HaganPowell County/Deer Lodge (B)District 6B-13C
37-00Micalann McCreaRonan (B)11 MHSA State Meet Class AA & B
36-08.75Alye FjellPowell County/Deer Lodge (B)12 MHSA State Meet Class AA & B
36-04.5Mariah MayBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
36-04Lee CamelRonan (B)12 Western B-C Divisional
36-04Tallia SovaColumbia Falls (A)11 ABC Invite
36-03Cassidy RandelStanford-Geyser-Denton (C)10 Simms Invitational
36-02Brooke KearnsMissoula Big Sky (AA)11 Big Sky, Deerlodge, Seeley, Arlee
36-01Brooke WiltbankCorvallis (A)11 Western A Divisional
36-01Megan TolmanHelena (AA)11 Western AA Divisional
35-09.25Courtney MitchellGlacier (AA)12 Flathead-Glacier Dual
35-07.5Leinie HughesGlasgow (B)12 MHSA State Meet Class AA & B
35-07Brooke ElliotChinook (C)12 North/East Top 10
35-05Janie SmartSheridan (C)12 MHSA State Meet Class A & C
35-04Josey EarlesButte (AA)11 Eastern AA Divisional
35-03.5Taylor HuotHelena (AA)10 CMR/Helena High
35-02.5Aiyana EreauxBillings Skyview (AA)11 Billings Invite
35-02.5Saydee WolffRoundup (B)12 Sunshine Meet
35-02Tayler WrightCorvallis (A)11 ABC Invite
35-00.5Emily PooleHuntley Project (B)Southern B Divisional