Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
21.74Zander MozerHelena (AA)12 State AA
21.93Drew TurnerGlacier (AA)11 State AA
21.98Damien NelsonGreat Falls CMR (AA)11 State AA
22.11Troy AndersenBeaverhead County/Dillon (A)12 Gallatin Valley Invitational
22.21Gabriel MartenBozeman (AA)11 State AA
22.29Ethan LarsonGlacier (AA)11 State AA
22.30Cleet WrzesinskiBaker (B)12 State B
22.30David EstradaBillings Senior (AA)12 State AA
22.32Keaton AndersonBillings Senior (AA)12 State AA
22.35Mark EstesDrummond (C)11 Western C Divisional
22.35Xavier MeliceHelena Capital (AA)11 State AA
22.48Blake LinstedMissoula Sentinel (AA)11 State AA
22.53Keith VanderlaanCuster County/Miles City (A)10 Eastern A Divisional
22.57Michael McGinnisSidney (A)12 Eastern A Divisional
22.60Lane SumnerHuntley Project (B)11 State B
22.67Colin MarksPark/Livingston (A)11 Billings Invite
22.67Jacob ByrneLoyola Sacred Heart (B)12 Western B-C Divisional
22.71Hudson ShermerMissoula Sentinel (AA)11 Western Montana Top 10
22.71Dawson AllenFairfield (B)10 State B
22.74Paul JohnstoneForsyth (B)11 Southern B Divisional
22.77Milo CarpenterBillings West (AA)10 State AA
22.82Simon PetschBillings West (AA)12 Butte Invite
22.85Hayden Van WinkleBelgrade (A)12 Eastern A Divisional
22.86Alec LovegrenSidney (A)11 Jock Stop Meet
22.86Corbin WoodEnnis (C)11 State C
22.88Casey GunliksonSweet Grass County/Big Timber (B)10 Southern B Divisional
22.90Austin HernandezHuntley Project (B)10 District 4B Meet
22.92Matthew RensvoldPolson (A)12 Polson ABC Invitational
22.93Dawson McGlothlinSidney (A)12 Eastern A Divisional
22.97Tyler BrownBillings Skyview (AA)12 Eastern AA Divisional
22.99Kaleb HansonBillings West (AA)11 Billings City Meet
23.01Hunter DanaFlathead (AA)11 Whitefish/Flathead Dual
23.01Hunter DuttonMissoula Big Sky (AA)11 State AA
23.01Micah AnsBillings Senior (AA)11 Billings Invite
23.04Jake LockwoodPowder River County/Broadus (C)10 Southern C Divisional
23.04Jethro ThorneFlorence-Carlton (B)11 6B Districts
23.04Tyler GurchiekBillings West (AA)12 Butte Invitational 5/6
23.05Micah BucyFlathead (AA)12 SkorDeKam Invitational
23.06Luke GonsioroskiBaker (B)12 Baker Quad
23.07Evan WilliamsBillings Senior (AA)12 SkorDeKam Invitational
23.08Kyle PatelisBillings West (AA)11 Billings City Meet
23.08Benji PhillipsGlasgow (B)12 State B
23.12Nick WakaiMissoula Big Sky (AA)12 MCPS Invitational
23.13Jamey RichardsonBeaverhead County/Dillon (A)12 Butte Invitational 4/11
23.15Collin McGuyerRonan (B)12 Western B Divisional
23.20Dawson LaRanceBillings Senior (AA)12 Billings Skyview Triangular
23.28Landers SmithCharlo (C)10 Western C Divisional