Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
57.36Alex VeltkampManhattan Christian (C)11 Western C Divisional
57.78Maddie BrockelBillings West (AA)11 State AA
57.95Haile NorredBigfork (B)11 State B
58.09Annie HillGlacier (AA)11 State AA
58.13Pipi EitelBelgrade (A)12 State A
58.14Megan BauschTwin Bridges (C)11 Western C Divisional
58.73Trisha CarlsonGreat Falls CMR (AA)12 State AA
58.80Zoe DelaneyWinnett-Grass Range (C)State C
58.87Kinley PetersonWestby-Grenora (C)11 State C
58.94Taylor LudwigLaurel (A)12 Eastern A Divisional
58.94Madeline HamiltonMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
59.02Payton DurocherChoteau (B)12 State B
59.75Elsa SveenBozeman (AA)12 State AA
59.78Ahna KreitingerGlacier (AA)12 Archie Roe
59.89Claire FicklerDrummond (C)12 Western C Divisional
59.91Tiahna VladicBillings Senior (AA)10 Skyview Quad Senior, Bozeman, Skyview
59.95Amber LebrunColumbus (B)10 District 4B Meet
59.98Lydia KryshakWhitefish (A)11 Western A Divisional
1:00.09Myhia MetzenbergCuster County/Miles City (A)12 Midland Roundtable Top Ten
1:00.14Tavy FindonBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisional
1:00.17Alexa ArthunManhattan (B)12 Butte Invite
1:00.21Maysee WhitneyBillings Senior (AA)11 SkorDeKam Invitational
1:00.21Leah GannonFort Benton (C)10 Archie Roe
1:00.23Kendra ZanderDawson County/Glendive (A)12 State A
1:00.24Lauren SchulzWhitefish (A)10 State A
1:00.25Heidi NislyCorvallis (A)12 Western A Divisional
1:00.35Bridget BoyleBozeman (AA)10 Skyview Quad Senior, Bozeman, Skyview
1:00.36Emily KolstadGlasgow (B)10 Northern B Divisional
1:00.54Abigail HarmonHelena Capital (AA)11 State AA
1:00.57Laura ZimmerBillings Senior (AA)Midland Roundtable Top Ten
1:00.63Madison PatrickPark/Livingston (A)12 Midland Roundtable Top Ten
1:00.64Jordan GilcristBillings Senior (AA)11 Eastern AA Divisional
1:00.72Alex BohlmanSeeley-Swan (C)12 Belt-Fairfield All-Comers 2
1:00.76Emme WarnkenCorvallis (A)12 Western A Divisional
1:00.84Brianna HawthorneBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
1:00.88Josie WindauerColumbia Falls (A)Columbia Falls-Glacier Dual
1:00.97Sarah KronnerMissoula Hellgate (AA)10 Archie Roe
1:01.00Lily MercerSeeley-Swan (C)10 State C
1:01.18Sidney StevensonLibby (B)11 State B
1:01.34Ally CleverlyButte (AA)10 Eastern AA Divisional
1:01.37Madi ProvoMissoula Hellgate (AA)10 Western AA Divisional
1:01.43Alana GravesHuntley Project (B)Midland Roundtable Top Ten
1:01.44Marley MayBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
1:01.47Madelyn MariegardHelena (AA)10 State AA
1:01.50Mackenzie DethmanFroid-Medicine Lake (C)10 State C
1:01.52Tatum RussellFlathead (AA)Western AA Divisional
1:01.54Kiara BurlageColumbia Falls (A)12 State A
1:01.59Bailey PetersonWestby-Grenora (C)12 Sidney Invitational
1:01.63Emily MossburgLibby (B)11 Libby Invitational
1:01.66Desiree ScottBridger (C)10 Midland Roundtable Top Ten
1:01.75Kristen VincentHobson (C)11 State C
1:01.84Bryn MorleyBigfork (B)11 Western B Divisional
1:01.88Katie WirtzbergerHavre (A)Eastern A Divisional
1:01.88Ann RussellWhitehall (B)12 District 5B Meet
1:01.90Shaeley BrownPolson (A)Western A Divisional
1:01.94Lindsten HookBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
1:01.97Mackenzie DeanGreat Falls CMR (AA)Great Falls Crosstown Meet
1:01.99Mar SoriniButte (AA)12 Bozeman/Butte Dual