Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
47.52Zander MozerHelena (AA)12 State AA
48.65Simon PetschBillings West (AA)12 State AA
49.66Micah AnsBillings Senior (AA)11 State AA
49.68Dawson LaRanceBillings Senior (AA)12 State AA
49.90Jacob GrinwisBelgrade (A)12 Senior Meet
49.97Cade JohnstoneForsyth (B)11 Midland Roundtable Top Ten
50.20Tyler CombsGlacier (AA)12 Western AA Divisional
50.21Trace JonesSidney (A)12 Jock Stop Meet
50.22Micah BucyFlathead (AA)12 Western AA Divisional
50.39Mark EstesDrummond (C)11 State C
50.53Drew TurnerGlacier (AA)11 Flathead-Glacier Dual
50.65Wade LulyShelby (B)12 State B
50.70Jake JessopCorvallis (A)11 Western A Divisional
50.75Scout WillcutGlacier (AA)12 State AA
50.80Matthew RensvoldPolson (A)12 Western A Divisional
50.87Bryar LangeSavage (C)12 2C Districts
50.95Owen LepperWolf Point (B)12 State B
51.02Dylan CervelliBeaverhead County/Dillon (A)10 Western A Divisional
51.03Kameron RauserBroadwater/Townsend (B)10 State B
51.12Dawson RinehartFlathead (AA)11 Western AA Divisional
51.21Damon AdamsHarlem (B)12 State B
51.30Jethro ThorneFlorence-Carlton (B)11 Western B Divisional
51.39Milo CarpenterBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
51.42Korben CossinsBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
51.42Colin MarksPark/Livingston (A)11 Eastern A Divisional
51.49Paul JohnstoneForsyth (B)11 John Polich Invitational
51.53Bruce ThomasCorvallis (A)12 State A
51.54Tyler GurchiekBillings West (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
51.55Ryan MockBillings West (AA)12 Billings City Meet
51.55Brock SmithBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
51.65Benji PhillipsGlasgow (B)12 State B
51.76Matt FarrierBigfork (B)12 Western B Divisional
51.76Ray TrudeauHelena (AA)11 State AA
51.78Chandler AllenFairfield (B)12 State B
51.80Lucas GibbBillings West (AA)10 Billings City Meet
51.90Tyler PuddyMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
51.91Noah SmithBroadwater/Townsend (B)12 District 5B Meet
51.92Justen HenkeShelby (B)12 1B Districts
51.93Tyler CoteWhitefish (A)12 Western A Divisional
51.94Elijah BoydGlacier (AA)11 Columbia Falls-Glacier Dual
51.97Iain AndersonHelena (AA)12 CMR/Helena/Belgrade
52.00Logan NelsonLibby (B)12 State B