Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
43.17Morgan EvansGreat Falls (AA)12 State AA
44.60Tavy FindonBillings Senior (AA)10 State AA
44.75Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)10 State AA
44.92Syd SteeleMissoula Sentinel (AA)12 State AA
44.96Abigail HarmonHelena Capital (AA)11 State AA
45.04Ahna KreitingerGlacier (AA)12 State AA
45.16Wrenzi WrzesinskiBaker (B)10 State B
45.46Alexa ArthunManhattan (B)12 Midland Roundtable Top Ten
45.61Jaley WyseDawson County/Glendive (A)11 Eastern A Divisional
45.79Kailee OliversonTwin Bridges (C)11 State C
46.67Fallon ParkerBelgrade (A)10 State A
46.84Pipi EitelBelgrade (A)12 Eastern A Divisional
46.93Mayjia HorstBozeman (AA)Midland Roundtable Top Ten
47.31Megan PendergastStevensville (A)11 ABC Invite
47.44Allie DelaneyCharlo (C)10 Western C Divisional
47.51Elsa SveenBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
47.71Sophia StilesMalta (B)12 State B
47.74Tia HallockScobey (C)11 State C
47.82Kailee StoppelBillings West (AA)11 State AA
47.88Kaitlyn BirdFort Benton (C)12 State C
47.89Aubry GrameGlacier (AA)Western AA Divisional
47.92Kamryn ScullyPowell County/Deer Lodge (B)10 State B
47.95Shelby BranstetterPark City (C)12 State C
48.02Audrey GeorgeTwin Bridges (C)12 Western B-C Divisional
48.19Maggie KleinhansBozeman (AA)Midland Roundtable Top Ten
48.21Scotti RobinsonBaker (B)12 John Polich Invitational
48.21Rochelle ChaffinChinook (C)12 9-C District Meet
48.22Kelsey GillespieFlathead (AA)12 Great Falls Optimist Club Invite
48.24Desiree ScottBridger (C)10 State C
48.26Tessa BurkeLoyola Sacred Heart (B)11 State B
48.37Sara AndersonBelt (C)12 Cascade Top 10
48.46Riki PooreRed Lodge (B)District 4B Meet
48.53Jordan GilcristBillings Senior (AA)11 State AA
48.56Aria JohnsonFairfield (B)10 Northern B Divisional
48.69Casey EhmannDarby (C)10 Western B-C Divisional
48.73Morgan AllenThree Forks (B)11 District 5B Meet
48.73Logan HuebschHavre (A)11 Eastern A Divisional
48.75Kaitlyn CasazzaColumbia Falls (A)12 State A
48.88McKenna FriendCuster County/Miles City (A)John Polich Invitational
48.96Emma BlakelyMissoula Sentinel (AA)10 Western Montana Top 10
48.96Claire GriffinBillings Senior (AA)12 Eastern AA Divisional