Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
45-09.25Hunter NicholsonGlacier (AA)11 State B
45-05.25Cantor CoverdellFairfield (B)12 State B
45-01Lance McCutcheonBozeman (AA)12 State AA
44-08.75Nate McGreeButte Central (A)12 State A
44-08Logan KleinhansBozeman (AA)11 State AA
44-04.75Payden LynnThree Forks (B)10 State B
44-00.75Paul JohnstoneForsyth (B)11 Southern B Divisional
43-10Bryar LangeSavage (C)12 State C
43-09.25Braxton RothCorvallis (A)12 State A
43-09Michael McGinnisSidney (A)12 Eastern A Divisional
43-07.25Andy ThomasFlathead (AA)12 MCPS Invite
43-04.5Jacob PriceFrenchtown (A)12 State A
43-03Josh EckmannJefferson/Boulder (B)11 Southern B Divisional
43-02.25Trevor ParoHot Springs (C)12 State C
43-02Caden IngrahamMissoula Sentinel (AA)11 Greg Rice Missoula City Meet
43-01.25Josh MaloneMissoula Big Sky (AA)12 State AA
42-10.25Brett GlaserGlasgow (B)10 State B
42-10.25Caleb FergusonHelena (AA)11 SkorDeKam Invitational
42-09.5Jesse HatlerGreat Falls (AA)12 State AA
42-08.75Tommy McDuffieHelena Capital (AA)11 State AA
42-07.25Connor LanierPolson (A)10 State A
42-06.75David KoppangLoyola Sacred Heart (B)11 6B Districts
42-06.5Ry OlsonJoliet (B)10 Stillwater Invitation
42-06.25Kendall JohnsonHelena (AA)12 SkorDeKam Invitational
42-05.75Allexander KoselRoberts (C)11 State C
42-04.5Isaiah RennerLaurel (A)12 John Tomich Invitational
42-04Dawson FowlerBelgrade (A)11 Belgrade/Helena Triangular
42-03.25Michael HoernerColumbia Falls (A)12 State A
42-03Terik FikeJoliet (B)10 Southern B Divisional
42-01Max MaderHelena (AA)11 Helena Crosstown
42-00.25Dylan WebsterBridger (C)11 State C
42-00.25Chandler AllenFairfield (B)12 District 1-B
41-11.25Pascual GutierrezMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisional
41-10.5Ty OlsonJoliet (B)12 Southern B Divisional
41-10Garrit WeedaManhattan (B)Butte Invite
41-10Tucker GreenwellGreat Falls CMR (AA)10 Great Falls Crosstown Meet
41-10Zach IngramBeaverhead County/Dillon (A)10 John Tomich Invitational
41-08.75Ky BurchHamilton (A)12 Columbia Falls Invitational
41-08Taylor RowlisonJoliet (B)11 State B
41-07.5Levi JanacaroMissoula Big Sky (AA)11 Butte/Big Sky/Butte Catholic
41-06.5Daniel RostBaker (B)12 Glendive Elks Meet
41-06.5Seth OmsbergCut Bank (B)12 Cut Bank Pre-Easter
41-06Cody AsbeckFairview (C)State C
41-06Avery StilesJefferson/Boulder (B)State B
41-05.5Cory RichterChester-Joplin-Inverness (C)12 State C
41-05.5Brock PetersonShields Valley (C)12 Manhattan Christian Invitational
41-05Garrett GravesLincoln County/Eureka (B)11 Lincoln County Meet
41-05Danny HoisingtonThompson Falls (B)11 State B
41-04Braden SmithWhitehall (B)11 Southern B Divisional
41-04Brandon MooreCorvallis (A)12 Western A Divisional
41-04Caden HarkinsGlacier (AA)11 Archie Roe
41-02.5Kell SchwersSweet Grass County/Big Timber (B)10 Skyview Meet
41-02.5Brandon ManaghanSaint Regis (C)11 District 14C
41-00Ethan AndersonScobey (C)11 State C
41-00Cam McCarthyGreat Falls CMR (AA)10 CMR/Glacier