Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
1:50.22Dawson LaRanceBillings Senior (AA)12 State AA
1:52.78Simon PetschBillings West (AA)12 State AA
1:53.23Jacob GrinwisBelgrade (A)12 Eastern A Divisional
1:54.21Iain AndersonHelena (AA)12 State AA
1:54.60Riley CollinsBozeman (AA)12 State AA
1:55.10Will DauenhauerMissoula Hellgate (AA)11 State AA
1:55.53Jaden AndersonFlathead (AA)12 State AA
1:55.71Tristan HilgartDawson County/Glendive (A)12 State A
1:56.68Drake HensonFergus/Lewistown (A)12 State A
1:57.56Paul JohnstoneForsyth (B)11 State B
1:57.83Trace JonesSidney (A)12 State A
1:58.06Frank DeanFrenchtown (A)12 State A
1:58.18Elijah BoydGlacier (AA)11 State AA
1:58.80Chase EquallBozeman (AA)12 Bozeman Invitational
1:59.23David PratherHardin (A)11 State A
1:59.32Braden StremchaGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisional
1:59.33Eddie HarmonTurner (C)11 State C
1:59.37Noah SmithBroadwater/Townsend (B)12 State B
2:00.03Grant WylandMissoula Sentinel (AA)12 Western Montana Top 10
2:00.11Andrew JessopCorvallis (A)12 Western A Divisional
2:00.19Kordell CarpenterDenton (C)11 Northern C Divisional
2:00.27Logan MaughanSeeley-Swan (C)11 State C
2:00.30Marshall BeattyMissoula Sentinel (AA)12 Greg Rice Missoula City Meet
2:00.57Keagan StroopBelt (C)11 State C
2:00.59Dylan CervelliBeaverhead County/Dillon (A)10 State A
2:00.76Mitch ParcellSeeley-Swan (C)12 State C
2:00.80Tyler CombsGlacier (AA)12 Western AA Divisional
2:00.80Wade LulyShelby (B)12 State B
2:00.83Jackson DuffeyRonan (B)12 Western B Divisional
2:00.97Kyle CallesFlathead (AA)10 Archie Roe
2:01.09Jake JessopCorvallis (A)11 State A
2:01.16Brock RuggFrenchtown (A)11 State A
2:01.33Jake VetterButte (AA)10 Eastern AA Divisional
2:01.47Brock AdkinsGlacier (AA)12 Archie Roe
2:01.63Ben LongbottomLaurel (A)12 State A
2:01.97Ethan WilsonBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisional
2:01.99Taggert DevaneyHarlem (B)State B
2:02.07Quin StewartPolson (A)10 Polson ABC Invitational
2:02.24George BeddowBillings Central (A)12 State A
2:02.44Carson JessopCorvallis (A)12 Western Montana Top 10
2:02.89Patrick RichardsonShepherd (B)10 State B
2:02.94James NormandeauRonan (B)State B
2:02.97Justen HenkeShelby (B)12 State B
2:03.19Damon BirdFort Benton (C)10 State C
2:03.31Bryant EdgertonBroadwater/Townsend (B)12 State B
2:03.51Nicholas PatchBozeman (AA)Eastern AA Divisional
2:03.58Anders HolmquistFrenchtown (A)12 Western A Divisional
2:03.58Spencer BartowHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
2:03.63Dominik DunkPower (C)11 State C
2:03.74Trajan HillHardin (A)10 State A
2:03.78Sage CorneliusWhitefish (A)12 Western A Divisional
2:03.86Jonathan HarrisonMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
2:03.98Derik DefranceHarrison (C)11 State C