Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
2:08.69Annie HillGlacier (AA)11 Western AA Divisional
2:11.41Madeline HamiltonMissoula Sentinel (AA)12 State AA
2:13.93Pipi EitelBelgrade (A)12 State A
2:15.00Bryn MorleyBigfork (B)11 State B
2:15.15Tiahna VladicBillings Senior (AA)10 State AA
2:15.26Trisha CarlsonGreat Falls CMR (AA)12 State AA
2:16.26Bridget BoyleBozeman (AA)10 State AA
2:16.68Brianna HawthorneBozeman (AA)12 State AA
2:17.59Elsa SveenBozeman (AA)12 State AA
2:18.17Heidi NislyCorvallis (A)12 State A
2:18.70Laura ZimmerBillings Senior (AA)State AA
2:19.24Lyric DevriesHamilton (A)11 State A
2:19.39Joby RosenleafButte (AA)12 State AA
2:19.42Piper MeuwissenBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
2:19.57Whitney HansonColstrip (B)10 State B
2:19.79Nicole BoumaFlathead (AA)12 State AA
2:20.22Bailey SmithGlacier (AA)12 State AA
2:20.46Heather BakerCuster County/Miles City (A)10 State A
2:20.50Jaylyn HallgrimsonBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisional
2:20.60Emme WarnkenCorvallis (A)12 State A
2:20.80Amber LebrunColumbus (B)10 State B
2:21.18Elise StearnsMissoula Hellgate (AA)10 Greg Rice Missoula City Meet
2:21.32Jessica ElmerLaurel (A)12 Eastern A Divisional
2:21.35Bea FrissellPolson (A)10 Western A Divisional
2:21.39Annabelle OlsenBillings West (AA)11 MHSA State Meet Class AA & B
2:21.77Jade HallgrimsonBillings Senior (AA)10 Billings City Meet
2:21.83Alex VeltkampManhattan Christian (C)11 Midland Roundtable Top Ten
2:21.94Tessa HillSidney (A)12 MHSA State Meet Class A & C
2:22.47Madison EdwardsMissoula Big Sky (AA)10 Greg Rice Missoula City Meet
2:22.94Morgan VoslerCuster County/Miles City (A)11 John Polich Invitational
2:23.25Kinley PetersonWestby-Grenora (C)11 MHSA State Meet Class A & C
2:23.59Kaitlyn BirdFort Benton (C)12 MHSA State Meet Class A & C
2:23.69Emily KuehnDawson County/Glendive (A)11 North/East Top 10
2:23.91Aine LawlorHelena (AA)12 MHSA State Meet Class AA & B
2:24.16Marley MayBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
2:24.26Terra TromBozeman (AA)Bozeman/Butte Dual
2:24.32Natalie YocumArlee (C)10 MHSA State Meet Class A & C
2:24.40Molly MacDonaldMissoula Sentinel (AA)12 Butte Invite
2:24.68Mayson HudymaScobey (C)11 State C
2:24.87Anya YoungBigfork (B)10 Western B-C Divisional
2:24.88Madi ProvoMissoula Hellgate (AA)10 Great Falls Optimist Club Invite
2:25.22Charlie BellrockHardin (A)MHSA State Meet Class A & C
2:25.24Traci JohnstonThree Forks (B)10 Livingston Invitational
2:25.25Camila NoeBozeman (AA)11 SkorDeKam Invitational
2:25.45Bree LewisCorvallis (A)MHSA State Meet Class A & C
2:26.35Madison PatrickPark/Livingston (A)12 Eastern A Divisional
2:26.59Kourtney HansonChinook (C)10 9-C District Meet
2:26.70Grace McDonnellBroadwater/Townsend (B)11 State B
2:27.09Ella GreenbergWhitefish (A)10 Western A Divisional
2:27.21Ellee BeckerMissoula Hellgate (AA)11 Butte Invite
2:27.23Reata CraftonLima (C)Western B-C Divisional
2:27.35Kimberly PeacockColumbia Falls (A)ABC Invite
2:27.89Madison VilhauerBozeman (AA)12 Great Falls Optimist Club Invite
2:27.98Macee HadleyBaker (B)State B