Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
38-07.75Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)10 State AA
38-01.25Lauren HeggenMissoula Sentinel (AA)State AA
37-10Sophia StilesMalta (B)12 State AA
37-01.5Whitney MorrisonMissoula Big Sky (AA)State AA
36-04.5Naiya BeaudinValley Christian (C)10 Western Montana Top 10
36-04Ginny KerrHelena (AA)State AA
36-02Desiree ScottBridger (C)10 Park City/Harlowton Invite
36-02Abby DodgeButte (AA)12 State AA
36-01Alexandra LynchBozeman (AA)12 Midland Roundtable Top Ten
36-00.25Jourdain KleinEnnis (C)10 State C
36-00.25Taeylr KrantzHelena (AA)12 State AA
35-09.25Abi FiskeGlacier (AA)12 State AA
35-08.5Ceara ChavezCorvallis (A)10 Dillon Invite
35-08Wynter DooleyBillings Senior (AA)11 State AA
35-06.75Reilly RostadHamilton (A)12 Western A Divisional
35-06.25Seely GarrettHelena (AA)12 Western AA Divisional
35-05.5Rachael McGreeButte Central (A)12 Western A Divisional
35-04Maddy GilsdorfBillings Senior (AA)11 Midland Roundtable Top Ten
35-03.75Caitlin CarmodyButte (AA)12 State AA
35-03Mariah HinsonStevensville (A)12 Frenchtown Invitational
35-02MacKinzie VerkePark City (C)12 Midland Roundtable Top Ten
35-01.5Autumn RoundFlorence-Carlton (B)12 State B
35-01.25Kamille ReynoldsHuntley Project (B)Senior Quad: Central, Colstrip, Huntley
35-01Carly HergettArlee (C)12 Western C Divisional
34-10.75McKinlee MihelishHelena Capital (AA)Western AA Divisional
34-09Kenna GuentherLoyola Sacred Heart (B)11 6B Districts
34-07.5Morgan RadtkeDrummond (C)11 Big Sky Invitational
34-06Alexa ArthunManhattan (B)12 Gallatin Valley Invitational
34-05.5Kallie ZinneJoliet (B)10 State B
34-04.5Josee ApplegatePowell County/Deer Lodge (B)10 Western B Divisional
34-02.75Alysa HenryBelgrade (A)11 State A
34-02.5Nicole AxtmanFort Benton (C)Archie Roe
34-02Talina AndersonBozeman (AA)10 State AA
34-01.5Brooklyn BradburyBozeman (AA)10 Bozeman/Butte Dual
34-01Ashley BrandFergus/Lewistown (A)10 Jock Stop Meet
34-01Sinclair OliverThree Forks (B)11 John Cheek Top 8
33-11.75Kennadi BradshawBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
33-11.25Karsen MurphyDawson County/Glendive (A)State A
33-11Valencia Medina-CabreraRoundup (B)11 Skyview Meet
33-10.75Ashley MillerSeeley-Swan (C)10 13C Districts
33-10Brynn McChesneyGlacier (AA)12 Western AA Divisional
33-09.5Kyndall PetersenBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
33-09.25Madison ReddickBaker (B)11 Wibaux Invitational
33-09Afton BranderSaint Ignatius (B)10 Eureka Top 8 Meet
33-08.25Jedera LiddellBillings Skyview (AA)12 SkorDeKam Invitational
33-07.5Mercedes HoffReed Point-Rapelje (C)10 Tri-Valley Meet
33-07.5Caroline BullockHelena (AA)Helena Crosstown
33-06.5Kaitlin CoxCharlo (C)10 District 14C
33-06Mikaela DucharmePolson (A)10 Gene Hughes Invitational
33-06Maggie KleinhansBozeman (AA)State AA
33-05.75Allix GoldhahnFairfield (B)12 State B
33-05.5Megan BauschTwin Bridges (C)11 Western C Divisional
33-05Elizabeth PacellaLincoln County/Eureka (B)11 Archie Roe
33-05Morgan AllenThree Forks (B)11 Manhattan Christian Invitational
33-04.25Maria BishopBozeman (AA)Skyview Quad Senior, Bozeman, Skyview
33-03.5McKenna WendtButte (AA)11 Bozeman/Butte Dual