Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
12.18Morgan EvansGreat Falls (AA)12 State AA
12.26Maddie BrockelBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
12.30Cali ModglinGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls Crosstown Meet
12.56Tylia DeJohnBeaverhead County/Dillon (A)Western A Divisional
12.58Shae HelterbranBillings West (AA)12 Eastern AA Divisional
12.64Ellie ScherffiusBillings West (AA)SkorDeKam Invitational
12.64Hayle SundquistBeaverhead County/Dillon (A)11 Western A Divisional
12.70Audrey BloomquistHelena Capital (AA)10 CHS vs GFH/Bozeman
12.71Taylor LudwigLaurel (A)12 Eastern A Divisional
12.72Wrenzi WrzesinskiBaker (B)10 Bowman County Invitational (ND) 4/11
12.75Willa AlbrechtBillings West (AA)Gary Benson Border War (WY)
12.75Alexandra LynchBozeman (AA)12 Bozeman/Butte Dual
12.76Lauren SchulzWhitefish (A)10 Western A Divisional
12.78Madison HillSaint Regis (C)12 KLH INV.
12.79Claire FicklerDrummond (C)12 KLH INV.
12.79Payton DurocherChoteau (B)12 State B
12.79Haile NorredBigfork (B)11 State B
12.79Katrina TerryBillings West (AA)12 Eastern AA Divisional
12.80Maddisen MeremaShepherd (B)11 State B
12.81Megan MolyneauxChinook (C)10 Cal Wearly Memorial
12.81Syd SteeleMissoula Sentinel (AA)12 State AA
12.83Parker SanfordGreat Falls (AA)10 Eastern AA Divisional
12.83Allie Baldwin-CaseMissoula Sentinel (AA)11 Western Montana Top 10
12.85Kaitlyn KeithleySidney (A)10 State A
12.86Elena CarterHelena Capital (AA)11 CHS vs GFH/Bozeman
12.86Reilly RostadHamilton (A)12 Western A Divisional
12.86Alex BohlmanSeeley-Swan (C)12 13C Districts
12.86Payge DurocherChoteau (B)12 Cascade Top 10
12.87Kamille ReynoldsHuntley Project (B)State B
12.89Shelby SchweigertFairfield (B)State B
12.90Madison GardnerBigfork (B)11 State B
12.90Joylynn GlidewellMissoula Big Sky (AA)State AA
12.91Kinley PetersonWestby-Grenora (C)11 State C
12.91Zoe DelaneyWinnett-Grass Range (C)State C
12.93Faith ShepardManhattan Christian (C)State C
12.94Emilie MaesHelena (AA)10 State AA
12.95Ashley RevisArlee (C)11 Western B-C Divisional
12.95Maddy ThompsonFort Benton (C)11 State C
12.98Tavy FindonBillings Senior (AA)10 Billings Invite
12.98Maddie AlbrechtBillings West (AA)SkorDeKam Invitational
13.01Kaitlin MasonGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisional
13.01Jessica BarnhartFlathead (AA)Flathead-Glacier Dual
13.02Hannah SantamariaMissoula Big Sky (AA)State AA
13.03Kendra ZanderDawson County/Glendive (A)12 Eastern A Divisional
13.06Parker EdwinsBelgrade (A)12 Eastern A Divisional
13.06Whitney HansonColstrip (B)10 State B
13.07Penny JessopCorvallis (A)12 ABC Invite
13.08Kinsely BarneyRonan (B) State B
13.09Mar SoriniButte (AA)12 Eastern AA Divisional
13.09Sarah KronnerMissoula Hellgate (AA)10 Archie Roe
13.09Ann RussellWhitehall (B)12 State B
13.11Cheyenne AltThree Forks (B)Helena Small School Inv
13.13Naiya BeaudinValley Christian (C)10 13C Districts
13.14Micalann McCreaRonan (B)11 6B Districts
13.15Olivia RomeiBillings Senior (AA)12 Billings City Meet