Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
60-01.5Bryson DemingBillings West (AA)12 State AA
60-00Justin JenksHelena Capital (AA)11 State AA
56-11.5Braydon DemingBillings West (AA)12 State AA
55-09.25Ty MorganEnnis (C)12 State C
55-02.5Blade MillerBillings West (AA)12 Eastern AA Divisional
54-08.75Emmit BartschBillings Senior (AA)12 Billings City Meet
54-02Carter HughesSidney (A)10 State A
53-01.75Dallas ReeseFrazer (C)12 State C
51-10Tadan GilmanGlacier (AA)12 Western AA Divisional
51-09Reece HuttonHarlem (B)12 Glasgow Invitational
51-07Michael LeeFlathead (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
51-02.75Jayden HolleyDawson County/Glendive (A)11 State A
50-08.5Jesse MechamFrenchtown (A)10 Western A Divisional
50-06.5Austin ForsonPowell County/Deer Lodge (B)11 Frenchtown Invitational
50-06.5Conor QuickHelena Capital (AA)11 State AA
50-00.5Logan KolodejchukColumbia Falls (A)11 Polson ABC Invitational
49-07Garrett BrownCorvallis (A)10 Western A Divisional
49-06.75Garrison PoetzlBillings Senior (AA)10 Skyview Quad Senior, Bozeman, Skyview
49-01.25Dan StocktonHelena (AA)12 CMR/Helena/Belgrade
48-10Ethan SaberhagenBillings Senior (AA)11 State AA
48-10Owen DavisLincoln County/Eureka (B)12 State B
48-06.75Kaelan YanakLincoln County/Eureka (B)12 State B
48-04.25Kade GuentherWestby-Grenora (C)12 State C
48-03Cody HartsochGlacier (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
48-01.5Noah AmbuehlGreat Falls Central (C)10 Northern C Divisional
48-00.5McKenzie HoltThompson Falls (B)12 Frenchtown Invitational
47-07.5Landin PabichBillings West (AA)11 Billings West Triangular
47-04.5Trey CopelandHuntley Project (B)11 Park City/Harlowton Invite
47-04.5Troy AndersenBeaverhead County/Dillon (A)12 State A
47-04Kyler RogersBelgrade (A)12 Midland Roundtable Top Ten
47-03.5Kaleb McNeilBillings Skyview (AA)11 Midland Roundtable Top Ten
46-10Dillon BotnerWhitefish (A)10 Whitefish/Flathead Dual
46-07.75Curtis HarperRoundup (B)11 State B
46-07Jacob CampbellHamilton (A)10 Western A Divisional
46-06Connor PerryHot Springs (C)12 Thompson Falls Invitational
46-06Isaac SturdevantLincoln County/Eureka (B)12 7B District Meet