Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for GLJ is: 15-10
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
18-08.25Elena CarterHelena Capital (AA)11 MHSA State Meet Class AA & B
18-07.5Delaney BahnBozeman (AA)10 Midland Roundtable Top Ten
18-02.25Alexa ArthunManhattan (B)12 Midland Roundtable Top Ten
17-11Sophia StilesMalta (B)12 FHS Invitational
17-09Rachael McGreeButte Central (A)12 MHSA State Meet Class A & C
17-07.5Reilly RostadHamilton (A)12 Western A Divisional
17-07Maddy GilsdorfBillings Senior (AA)11 Midland Roundtable Top Ten
17-06.25Camille LandonBozeman (AA)12 Midland Roundtable Top Ten
17-05.25Brynn McChesneyGlacier (AA)12 MHSA State Meet Class AA & B
17-04.5Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)10 MHSA State Meet Class AA & B
17-03.75Alysa HenryBelgrade (A)11 Billings Invite
17-03.5Lindsay McGreeButte Central (A)10 MHSA State Meet Class A & C
17-02.5Severine ArmstrongMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
17-02Alex VeltkampManhattan Christian (C)11 MHSA State Meet Class A & C
17-00Lauren HeggenMissoula Sentinel (AA)Butte Invite
16-10.75Constence RollinsColstrip (B)12 3B Districts
16-10.5Cali ModglinGreat Falls CMR (AA)12 MHSA State Meet Class AA & B
16-10Kenna GuentherLoyola Sacred Heart (B)11 Kim Haines Memorial Invitational
16-09.5Abby DodgeButte (AA)12 MHSA State Meet Class AA & B
16-09.5Kamille ReynoldsHuntley Project (B)Senior Quad: Central, Colstrip, Huntley
16-09.25Leah GannonFort Benton (C)10 Cut Bank Pre-Easter
16-09Maddy ThompsonFort Benton (C)11 MHSA State Meet Class A & C
16-08.75Kamden HilbornHelena (AA)11 MHSA State Meet Class AA & B
16-07.25Rayna LaaksoPark City (C)12 Park City/Harlowton Invite
16-07Desiree ScottBridger (C)10 District 6-C Meet
16-06.75Taylor LudwigLaurel (A)12 Eastern A Divisional
16-06.5Tessa BurkeLoyola Sacred Heart (B)11 Kim Haines Memorial Invitational
16-06.5Faith ShepardManhattan Christian (C)MHSA State Meet Class A & C
16-06.5Kyndall PetersenBeaverhead County/Dillon (A)11 Western A Divisional
16-06Allie Baldwin-CaseMissoula Sentinel (AA)11 Greg Rice
16-05.75Mariah HinsonStevensville (A)12 Western A Divisional
16-05.5Allix GoldhahnFairfield (B)12 Cal Wearley Memorial
16-05.5Carly HergettArlee (C)12 MHSA State Meet Class A & C
16-05Madde BolesFlathead (AA)10 MCPS Invite
16-05Alivia WilliamsFrenchtown (A)11 Western A Divisional
16-05Madison HillSaint Regis (C)12 MHSA State Meet Class A & C
16-04.5Alexandra LynchBozeman (AA)12 Bozeman/West/Manhattan Triangular
16-03.75Jordan KulczykGlasgow (B)12 MHSA State Meet Class AA & B
16-03.5Claire FicklerDrummond (C)12 Kim Haines Memorial Invitational
16-03Sinclair OliverThree Forks (B)11 Sheridan Invitational
16-02Sinclair OliverThree Forks (B)11 Absarokee Invitational
16-01.5Emily PizziniHelena (AA)10 MHSA State Meet Class AA & B
16-01.5Samantha AllieBillings Senior (AA)10 Billings Invite
16-01.25Marias OelkersBozeman (AA)Skyview Quad Senior, Bozeman, Skyview
16-00.5Rain RehbeinRichey-Lambert (C)12 District 2C (HS)
16-00.5Whitney HansonColstrip (B)10 Sidney Invitational
16-00Kallie ZinneJoliet (B)10 Park City/Harlowton Invite
16-00Kennedy KanterFlathead (AA)Archie Roe
16-00Whitney MorrisonMissoula Big Sky (AA)Greg Rice
15-11.5Raquel JimenezBillings West (AA)12 Billings City Meet
15-11.5Taylor LaumeyerNashua (C)11 Fusion Invitational
15-11.5Lee CamelRonan (B)12 Lake County Meet
15-11Sara AndersonBelt (C)12 MHSA State Meet Class A & C
15-11Michaela MaddenTwin Bridges (C)11 District 12C Meet
15-10.75Mercedes HoffReed Point-Rapelje (C)10 Park City/Harlowton Invite
15-10.5Mackenzie RaskCuster County/Miles City (A)Jock Stop Meet
15-10.5Caitlin CarmodyButte (AA)12 Butte Invite
15-10.5Trisha CarlsonGreat Falls CMR (AA)12 CMR/Glacier
15-10.5Lindsey AndersonGreat Falls CMR (AA)12 Cascade Top 10
15-10.25Hannah FryStevensville (A)10 ABC Invite
15-10.25Naiya BeaudinValley Christian (C)10 District 6B-13C
15-10.25Ann RussellWhitehall (B)12 District 5B Meet
15-10Cadie WilliamsGlacier (AA)11 Archie Roe
15-10Emilie HinrichsFrenchtown (A)11 Frenchtown Invite
15-10Morgan AllenThree Forks (B)11 District 5B Meet
15-10Wynter DooleyBillings Senior (AA)11 Billings Invite
15-10Jordyn SchweyenMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional