Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for BHJ is: 6-1
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
7-01.5Trey TintingerHelena (AA)MHSA State Meet Class AA & B
6-07Micah BucyFlathead (AA)12 Western AA Divisional
6-06Tucker GreenwellGreat Falls CMR (AA)10 Eastern AA Divisional
6-06Seth OmsbergCut Bank (B)12 District 1-B
6-06Cole McCloudManhattan (B)12 MHSA State Meet Class AA & B
6-05Andy ThomasFlathead (AA)12 MCPS Invite
6-05Logan KleinhansBozeman (AA)11 Bozeman/West/Manhattan Triangular
6-05Keaton AndersonBillings Senior (AA)12 Billings Invite
6-05Hunter NicholsonGlacier (AA)11 Western AA Divisional
6-05Cordell McGinleyBeaverhead County/Dillon (A)12 Gene Hughes Invitational
6-04Avery StilesJefferson/Boulder (B) MHSA State Meet Class AA & B
6-04Brandon PorterPowell County/Deer Lodge (B)12 KLH INV.
6-04Ridge AlbrightCorvallis (A)11 MHSA State Meet Class A & C
6-04Josh EckmannJefferson/Boulder (B)11 Choteau Acantha Invitational
6-04Michael McGinnisSidney (A)12 Eastern A Divisional
6-03Brian McMahonHelena (AA)12 Great Falls Triangular
6-03Alex BarkerWhitefish (A)11 Archie Roe
6-03Pascual GutierrezMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisional
6-03Aidan FitzgeraldHelena (AA)12 Western AA Divisional
6-03Rily LivingstonColumbus (B) Billings Invite
6-02Taner StoneChoteau (B)12 Northern B Divisional
6-02Dawson FowlerBelgrade (A)11 Eastern A Divisional
6-02Kade GuentherWestby-Grenora (C)12 District 2C (HS)
6-02Owen LepperWolf Point (B)12 2B Districts
6-02Colten CurryValier (C)11 District 10C Meet
6-02Jess BellowsCuster County/Miles City (A)Jock Stop Meet
6-02Sawyer SillikerWhitefish (A)12 MHSA State Meet Class A & C
6-02Derrick OlsenHelena (AA)12 Helena Crosstown
6-02Cole WohltmanCorvallis (A)12 Gene Hughes Invitational
6-02Allexander KoselRoberts (C)11 Snowflake Meet
6-02Keeley BakeFairfield (B)8/10 C Preview
6-02Greydon NicholsonPowell County/Deer Lodge (B)10 Western B-C Divisional
6-02Tyus HammettHarlem (B)12 Cal Wearley Memorial
6-02Michael HaverfieldBeaverhead County/Dillon (A)10 Dillon Invite
6-01Alec WeimerMissoula Hellgate (AA)12 Western AA Divisional
6-01Seth MoonFlathead (AA)10 Western AA Divisional
6-01Hayden HeiligMoore (C)12 Central Montana Invitational
6-01Gavin StromLibby (B)11 Archie Roe
6-01Eric RichlieMissoula Hellgate (AA)11 Greg Rice Missoula City Meet
6-01Rory BenedictMissoula Hellgate (AA)12 Greg Rice Missoula City Meet
6-01Cody AsbeckFairview (C)Fusion Invitational
6-01Ryan ZentnerBridger (C)12 District 6-C Meet
6-01Kody SchlauchHelena (AA)12 CMR/Helena/Belgrade
6-01Kaleb MartinBillings West (AA)11 Billings West Triangular